Ciekawe strony

Nowe 10przykazań.com !

Grzegorz Marczak
Nowe 10przykazań.com !
13

10przykazan.com to chyba pierwszy w Polsce serwis, który podjął się wybrać to co ciekawsze z polskiej blogosfery. Wprawdzie skrypt jak i funkcjonalność była dość prosta, ale jak na tamten moment wystarczały. Od dłuższego czasu 10przykazan nie był aktualizowany, zdarzyło się że serwis w ogóle prze...

10przykazan.com to chyba pierwszy w Polsce serwis, który podjął się wybrać to co ciekawsze z polskiej blogosfery. Wprawdzie skrypt jak i funkcjonalność była dość prosta, ale jak na tamten moment wystarczały.

Od dłuższego czasu 10przykazan nie był aktualizowany, zdarzyło się że serwis w ogóle przestawał działać co sprawiało wrażenie, że autorzy całkowicie porzucili ten pomysł (chociaż co jakiś czas było słychać, że odrodzi się z popiołów).

Wszyscy już prawie zapomnieli o 10przykazan a tymczasem dzisiaj okazało się, że serwis ten zaprezentował się nam w zupełnie nowych i lepszych szatach.
Graficznie jest dużo lepiej (a przynajmniej w moim odczuciu), kolory nie drażnią, interfejs nie pozostawia wątpliwości do tego co i jak możemy zrobić itp. To co jednak chyba nie zostało poprawione to logika i mechanizm serwisu. Niestety nadal na liście najbardziej popularnych blogów znajdują się te same niektóre bardzo rzadko aktualizowane blogi, lista notek nie zawiera wszystkich wpisów z zgłoszonych blogów (gdzie są notki z antyweb !?) itp.

Z nowych funkcjonalności możemy teraz śledzić posty z blogów (zrzeszonych w p10) w podziale na dni publikacji (pasek z dniami na dole ekranu). Lista popularnych wpisów została wzbogacona o obrazki i teraz wygląda dużo ciekawiej, bardziej przyjemnie dla oka.

Mam nadziej, że p10 oprócz zmian graficznych zmieni a właściwie naprawi swoją kluczową funkcjonalność i stanie się ponownie miejscem gdzie będziemy szukać ciekawych informacji z polskiej blogosfery.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

blogosfera