Ciekawe strony

Goldenline - pieniądze dla złotopalczastych

Albert Tomaszewski
Goldenline - pieniądze dla złotopalczastych
9

Goldenline.pl wprowadza bardzo ciekawą usługę, która może trochę namieszać na rynku pośrednictwa pracy. Dzięki GoldenFinger nie tylko headhunterzy będą mogli zarabiać na rekrutacjach. Teraz już każdy będzie mógł polecić swojemu znajomemu ogłoszenie rekrutacyjne i zarobić jeśli właśnie ten znajom...

Goldenline.pl wprowadza bardzo ciekawą usługę, która może trochę namieszać na rynku pośrednictwa pracy. Dzięki GoldenFinger nie tylko headhunterzy będą mogli zarabiać na rekrutacjach. Teraz już każdy będzie mógł polecić swojemu znajomemu ogłoszenie rekrutacyjne i zarobić jeśli właśnie ten znajomy zostanie zatrudniony. Nagrody za polecenia są ustalane przez rekrutujących a nad wiarygodnością transakcji czuwa GL (serwis wypłaca nagrody).

Idea jest prosta i w bardzo przejrzysty sposób zaprezentowana. Jedyną niejasność stanowi pytanie czy można rekrutować ludzi tylko z kręgu goldneline’owych znajomych czy po prostu wszystkich, którzy mają adres e-mail na dowolnym serwerze. Mój test (wysłanie polecenia na skrzynkę gmailową) nie powiódł się (polecenie nie dotarło) a instrukcja nie jest tu zbyt precyzyjna (podają przykład z adresem e-mail w domenie goldenline.pl) .

W każdym bądź razie to bardzo dobre posunięcie ze strony Goldenline. Przede wszystkim to dobry pomysł na przyciągnięcie nowych użytkowników (zakładając, że będzie można wysyłać polecenia na zewnątrz). Jest to również dobre zaakcentowanie społecznościowego charakteru serwisu i wzmocnienie skojarzenia z miejscem, w którym znajdziemy ciekawe oferty pracy. Jeśli chodzi o skalę wynagrodzeń obecnie wystawionych jest 6 ofert z nagrodami 1 000 - 1 200 PLN. Moim zdaniem to bardzo przyzwoita kwota i na pewno chętnych nie będzie brakowało.

PS. Na stronie z komunikatami Goldenline obiecuje kolejne (na razie nie sprecyzowane) zmiany - zapowiada się więc bardzo ciekawy okres w segmencie profesjonalnych społecznościówek.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu