Smartwatche

Pebble Time Round to zdecydowanie jeden z najciekawszych smartwatchy tego roku [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Pebble Time Round to zdecydowanie jeden z najciekawszych smartwatchy tego roku [prasówka]
13

Kwadratowe ekrany w smartwatchach odchodzą do lamusa. Producenci najwyraźniej w końcu zaczęli sobie zdawać sprawę z tego, że użytkownicy chcą nosić na nadgarstkach ładne urządzenia. Do takich ma szansę zaliczyć się nowy Pebble, który podąża za tym trendem. Pebble Time Round https://youtu.be/6pdaoh...

Kwadratowe ekrany w smartwatchach odchodzą do lamusa. Producenci najwyraźniej w końcu zaczęli sobie zdawać sprawę z tego, że użytkownicy chcą nosić na nadgarstkach ładne urządzenia. Do takich ma szansę zaliczyć się nowy Pebble, który podąża za tym trendem.

Pebble Time Round

https://youtu.be/6pdaohCvPSg

Nowy zegarek Pebble ma być najcieńszym i najlżejszym urządzeniem tego typu na świecie. Wykonana ze stali nierdzewnej koperta mierzy 7,5 mm, a jej waga wynosi 28 gramów. Całość oczywiście posiada certyfikat odporności na wodę IPX7. Jest to jednocześnie pierwszy okrągły Pebble. Zegarek wyposażono tradycyjnie w kolorowy ekran E Ink z podświetleniem LED. Twórcy podkreślają, że dzięki mechanizmowi szybkiego ładowania w 15 minut zapewnimy zegarkowi energię na cały dzień pracy. Pełna bateria wystarcza na ok. 2 dni. Do współpracy ze smartwatchem potrzebujemy smartfona z iOS 8+ lub Androidem 4.3+.

MS i Baidu dostarczą Windowsa 10 w Chinach

baidu

Microsoft i chiński Baidu ogłosiły współpracę, w wyniku której użytkownicy z Państwa Środka mieliby uzyskać lepszy dostęp do systemu oraz usług firmy z Redmon. Współpraca zakłada m.in. zmianę domyślnej wyszukiwarki w przeglądarce Edge na Baidu. W zamian Chińczycy zadbają o zestaw uniwersalnych aplikacji dla Windows 10, które pozwolą na wygodne korzystanie z oferowanych przez nich usług. Uruchomiony tym samym zostanie nowy kanał dystrybucji: Windows 10 Express, który będzie adresowany właśnie na rynek Państwa Środka. Widać, że Microsoft aktywnie walczy o tych użytkowników i trudno się dziwić. Baidu ma ich w końcu 600 mln każdego miesiąca.

Opera 32

ap_resize

Użytkownicy Androida mogą już pobierać Operę 32, która została wyposażona w praktyczną nowość. Od teraz możliwe jest przypinanie na pulpicie systemowym ikonek będących odnośnikami do stron www. Nie jest to, co prawda, rewolucja, bo już od jakiegoś czasu podobne mechanizmy znajdziemy w Chrome i Firefoksie. Dobrze jednak widzieć, że mobilna Opera nie odstaje od nich - szczególnie, że jeszcze do niedawna należała do czołówki w segmencie mobilnych przeglądarek. Spośród innych zmian warto wyróżnić obsługę odświeżania przez przeciągnięcie palcem, poprawioną synchronizację historii, nowe animacje paska postępu, obrazki w wysokiej rozdzielczości na karcie Discover oraz silnik zaktualizowany do tego z Chromium 45.

Android 6.0 na Samsungach szybciej niż przypuszczano

Galaxy Note Edge Plus (2)

Pojawiły się pierwsze doniesienia o bardzo dużej aktualizacji, jaką w najbliższym czasie otrzymają flagowe smartfony Samsunga. Mowa tutaj o modelach: Galaxy S6, Galaxy S6 Edge, a także Galaxy Note 5 i Galaxy S6 Edge+. Spekuluje się, że może to być już Android 6.0 Marshmallow, który miałby zostać oficjalnie pokazany podczas konferencji Google'a zaplanowanej na 29 września. W ubiegłym roku to LG było pierwsze we wdrożeniu aktualizacji do wersji 5.0 Lollipop. Być może tym razem będzie inaczej i Samsung nie pozwoli swojemu konkurentowi na wykazanie się. W każdym razie na szczegóły oraz jakiekolwiek oficjalne zapowiedzi musimy jeszcze poczekać.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu