Apple

Oto pierwszy powód, by zainstalować dziś iOS8 – wybór klawiatury

Konrad Kozłowski
Oto pierwszy powód, by zainstalować dziś iOS8 – wybór klawiatury
41

Dziś w ciagu dnia najnowsza wersja systemu iOS stanie się dostępna publicznie. iOS8 to przede wszystkim spore możliwości dla deweloperów, dlatego na naprawdę odczuwalne zmiany użytkownicy muszą jeszcze zaczekać. Na całe szczęście pierwsze z nowości pojawiają się już w dniu premiery systemu. Najis...

Dziś w ciagu dnia najnowsza wersja systemu iOS stanie się dostępna publicznie. iOS8 to przede wszystkim spore możliwości dla deweloperów, dlatego na naprawdę odczuwalne zmiany użytkownicy muszą jeszcze zaczekać. Na całe szczęście pierwsze z nowości pojawiają się już w dniu premiery systemu.

Najistotniejszymi zmianami w iOS8 są lepsza wymiana danych pomiędzy aplikacjami, widżety oraz klawiatury firm trzecich. Zanim widżety i integracja aplikacji z systemem zawita do większości aplikacji minie zapewne trochę czasu, ale mam dla Was dobrą wiadomość - takie klawiatury jak Swype i SwiftKey są do pobrania już dzisiaj.

Zaraz po tym jak zaktualizujecie swoje urządzenie do iOS8 (pełna lista wspieranych iPhone'ów, iPadów i iPodów na końcu wpisu) będziecie mogli odwiedzić App Store, by pobrać klawaiaturę Swype i płacąc za nią 0,79 euro lub wybierając jej konkurencję, czyli SwiftKey i nie wydawać ani złotówki. Pierwsza z klawiatur słynie z systemu "uczącego się" użytkownika, więc im dłużej z niej korzystamy, tym lepiej jest w stanie przewidzieć jakie słowo mieliśmy na myśli wykonując konkretny gest na klawiaturze i nawet popełniając drobny błąd. SwiftKey natomiast korzysta z połączenia z Siecią i może wykorzystać zapisane na naszym koncie w chmurze słowa dodane do słownika.

By skorzystać z zainstalowanych klawiatur wystarczy pobrać ją zupełnie jak każdą inną aplikacją z App Store, a następnie otworzyć ją, by przejść przez proces dodawania i wybierania nowej klawiatury (ostatecznym krokiem jest przytrzymanie palca na ikonie globu i wybranie nowozainstalowanej klawiatury). Co ciekawe nie we wszystkich sytuacjach skorzystamy z nowych klawiatur - domyślna klawiatura iOS będzie wykorzystywana do wpisywania haseł, co najprawdopodobniej jest środkiem bezpieczeństwa stosowanym przez Apple.

Jak tylko nowy iOS8 stanie się dostępny, a klawiatury Swype, Fleksy i SwiftKey zawitają do App Store zaktualizuję ten wpis o niezbędne informacje i linki.

Grafika główna prezentuje klawiaturę Fleksy na iOS8.

iOS8 wspiera iPhone'a 4S i nowsze, iPada 2 i nowsze, iPada mini oraz iPada mini Retina, iPoda touch 5 generacji.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu