Apple

Paper - nagradzana aplikacja do szkicowania, dostała własną społeczność

Jan Rybczyński
Paper - nagradzana aplikacja do szkicowania, dostała własną społeczność
Reklama

Co jest największym problemem aplikacji do szkicowania, która wygrała szereg nagród za najlepszy design i niesztampowe podejście do tematu? Brak weny ...

Co jest największym problemem aplikacji do szkicowania, która wygrała szereg nagród za najlepszy design i niesztampowe podejście do tematu? Brak weny jej użytkowników. Osób, które patrząc na pustą kartkę widzą nieskończone możliwości jest garstka. Resztę pusta strona przytłacza i nie wiedzą co mają z nią zrobić, od czego zacząć. Do takich wniosków doszli twórcy aplikacji Paper, studio FiftyThree. Z przykrością muszę im przyznać rację, bo znam ten problem z autopsji. Wygląda jednak na to, że jest już rozwiązanie - Mix pozwala użytkownikom inspirować się nawzajem.

Reklama

Założenie jest proste, chociaż zadziwiająco skuteczne: od teraz każdy użytkownik będzie mógł udostępnić swoją twórczość innym. Serwis odpowiedzialny za przechowywanie i udostępnianie pomysłów o nazwie Mix ma zapisane w swojej historii, który szkic inspirował się którym udostępnionym szablonem. W efekcie będzie można przejrzeć historię, od pierwszej inspiracji przez wszystkie jej remiksy, aż do ostatecznej wersji. W ten sposób będzie można również poznać rangę danego użytkownika. Im więcej razy zdołał on zainspirować innych użytkowników swoją twórczością, co poskutkowało nowymi remiksami, tym lepiej. Jest to odpowiednik czegoś na kształt liczby retweetów.


Na tym nie koniec. Samo studio będzie oferowało gotowe szablony, które będą ułatwiały zadanie, nie zmuszając użytkownika, aby zaczynał od zera. Może to być papier w kratkę, ale może to być makieta konkretnego modelu telefonu z pustym ekranem, który użytkownik może wypełnić, projektując interfejs nowej aplikacji, lub robiąc po prostu śmieszny obrazek, żartujący z danego producenta telefonu.


Co istotne, Mix, który kataloguje wszystkie te udostępnione szablony i szkice innych użytkowników, jest dostępny również przez przeglądarkę - nie tylko z poziomu aplikacji. Można więc obrazy przeglądać, pobierać na dysk komputera, jak i łatwo zaimportować je wprost do Photoshopa.

http://vimeo.com/105656434

Najlepiej intencje twórców Paper przedstawia powyższy film, który prezentuje jak wiele można zrobić ze zwykłym kołem. Uważam, że diagnoza, polegająca na rozpoznaniu konieczności nadania użytkownikowi jakiegoś punktu odniesienia, jest zaskakująco trafna i ma szansę spowodować, że aplikacja Paper będzie nie tylko podziwiana, ale również faktycznie częściej używana. A wygenerowane efekty, dostępne na stronie Mix będą mówić same za siebie i robić najlepszą reklamę aplikacji. Już teraz Paper jest zainstalowany na 10% wszystkich iPadów. Dodanie tej jednej, pozornie prostej funkcji - społeczności, może nadać aplikacji zupełnie nowy wymiar. To właśnie społeczność stoi za sukcesem Instagrama.

Reklama

Źródło: The Verge

Reklama

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Reklama