HTC

Oto One M8 – najnowszy model flagowy od HTC

KK
Konrad Kozłowski
23

Dzisiejsza konferencja była wyczekiwana przez wiele osób i nie można się temu dziwić, ponieważ HTC modelem One udowodniło, że nadal liczy się w rywalizacji topowych smartfonów. Dziś zaprezentowany został jego następca, One M8 - nieco wyższy, o ciemniejszej obudowie, 5-calowym ekranie i Snapdragonem...

Dzisiejsza konferencja była wyczekiwana przez wiele osób i nie można się temu dziwić, ponieważ HTC modelem One udowodniło, że nadal liczy się w rywalizacji topowych smartfonów. Dziś zaprezentowany został jego następca, One M8 - nieco wyższy, o ciemniejszej obudowie, 5-calowym ekranie i Snapdragonem 801 na pokładzie.

Zacznijmy od tego, na co wszyscy czekali, czyli specyfikacji najnowszego HTC. Na froncie urzązenia znalazły się dwa głośniki stereo oraz ekran o przekątnej 5 cali i rozdzielczości Full HD. Współczynnik PPI wynosi więc w tym przypadku aż 440. W środku znalazł się procesor Snapdragon 801, czyli dokładnie ten sam co w Samsungu Galaxy S5 i Xperii Z2. Do dyspozycji użytkownika oddano kamerę o nazwie "Duo Camera" oraz slot kart microSD (do 128GB).

HTC One M8 to telefon wykonany przede wszystkim z metalu i szkła, co jak zaznaczył CEO HTC Peter Chou, jest nie lada wyzwaniem, ze względu na utrudnienia przy umieszczeniu anten we wnętrznu urządzenia. Wykończenie HTC One M8 porównane zostało do zegarka, który należy do kategorii biżuterii.

Dzisiejsza premiera HTC One M8 to także okazja do zaprezentowania szóstej odsłony nakładki od HTC na Androida. Jest ona określana mianem "szóstego zmysłu" i ma być jeszcze bardziej intuicyjna niż poprzednie jej wersje. Użytkownicy będą mogli personalizować wygląd nakładki wybierając spośród wielu kolorów i graficznych motywów. Doczekaliśmy się również odświeżonej wersji BlinkFeeda, porównywanego do Flipboarda, który zagościłby na ekranie głównym. Wraz z nową wersją BlinkFeed otwarte zostało API, dzięki czemu wyświetlane tam informacje mogą pochodzić z jeszcze większej liczby źródeł. Technologia BoomSound ma zapewnić możliwie najlepszą jakość dźwięku wydobywającego się z głośników HTC One M8.

Wydajność baterii została poprawiona i ma pozwolić na pracę urządzenia o 40% dłużej niż poprzednik. Odpowiadają za to tryby oszczędzania energii, w tym także ten "ekstremalny", wyłączający wszystkie funkcje urządzenia poza rozmowami głosowymi, SMS-ami i e-mailami. Sprawdzanie godziny oraz powiadomień, jak również uruchamianie aparatu ma być także znacznie łatwiejsze, dzięki gestom wykonywanym na zablokowanym ekranie. Podwójne tapnięcie podświetli ekran, a umieszczenie dzwoniącego smartfona przy uchu automatycznie spowoduje odebranie połączenia.

Bardzo interesująco prezentuje się nowe etui o nazwie "Dot View", które potrafi wyświetlać takie informacje jak godzina i pogoda, jak także dane dzwoniącej do nas osoby. Etui nie jest więc kolejną barierą między nami, a smartfonem, a przydatnym dodatkiem pełniącym podwójną rolę.

Nadal pierwsze skrzypce w przypadku kamery w HTC One M8 odgrywają UltraPixele, a druga z kamer znajdujących się na tylnym panelu telefonu zapisuje dodatkowe informacje odnośnie głębi fotografowanego kadru. Co nam to umożliwi? Kamera ta gromadzi informacje na temat przedmiotów znajdujących się dalej i bliżej nas, a więc wszystko to dzieje się na poziomie hardware'u a nie oprogramowania. Pozwala to na uchwycenie ciekawych kompozycji, np. z rozmytym tłem oraz użycie narzędzi i filtrów dostępnych w aplikacji od HTC. Aplikacja ta posiada otwarte API, z którego bez problemu skorzystają deweloperzy. Dzięki dwóm kamerom możemy też zrobić zdjęcie, a dopiero później decydować w którym miejscu będzie ono wyostrzone.

Wpis aktualizowany...

Źródło, zdjęcia: The Verge - 1, 2.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

HTCHTC Onehtc one m8