Google

Oto nowe logo Google. Mnie się podoba, choć…

Konrad Kozłowski
Oto nowe logo Google. Mnie się podoba, choć…
30

...nie do końca tego się spodziewałem. Po ostatniej aktualizacji logo firmy stało się bardziej "płaskie", co było następstwem wszystkich zmian w interfejsie usług i aplikacji. Zachowano jednak jego ogólny "wydźwięk", jeśli można tak powiedzieć. Tym razem jednak Google zdecydowało się na nieco bardzi...

...nie do końca tego się spodziewałem. Po ostatniej aktualizacji logo firmy stało się bardziej "płaskie", co było następstwem wszystkich zmian w interfejsie usług i aplikacji. Zachowano jednak jego ogólny "wydźwięk", jeśli można tak powiedzieć. Tym razem jednak Google zdecydowało się na nieco bardziej drastyczną przemianę.

Jak już zauważono, użyta czcionka należy do rodziny sans-serif. Po angielsku używa się ładnego słowa "playful", lecz w naszym ojczystym języku sięgnąłbym nawet po słowo "dziecięce" i kojarzy mi się (niestety?) ze sklepem, w którym kupimy wszystko dla najmłodszych. Być może Wasze odczucia są inne. Odświeżenia doczekały się także barwy użyte w logo i one również są odrobinę delikatniejsze.

Wielkie zmiany z ostatnich miesięcy dotyczące tego giganta nareszcie znalazły odwzorowanie w wizerunku. Raczej spodziewany był taki ruch, po tym jak na stanowisku CEO Google zasiadł Sundar Pichai i to pod jego wodzą firma będzie teraz starała się dostarczać jak najlepsze produkty. Wydziały, które do tej pory nadawały firmie wyjątkowości zajmując się takimi projektami jak samojeżdżące samochody czy balonami z Internetem, stały się odrębnymi podmiotami, więc można by nawet pokusić się o stwierdzenie, że takie logo ma na celu udowodnienie dalszej obecności "starego ducha" w zespołach pracujących w Googlepleksie.

Krótki filmik podsumowujący Google na przestrzeni lat, przemiany logo oraz wprowadzane kolejno produkty kończy się słowami: "to tylko wierzchołek góry lodowej". To następna próba przekazania ogromnych ambicji drzemiących w firmie i chęci zaimponowania wszystkim. Czy Google wraz z nowym logo, zdoła utrzymać status firmy z jednej strony przewidywalnej, bo zajmującej się tak przyziemnymi produktami jak e-mail czy wyszukiwarka, a jednak wyjątkowej i potrafiącej nas zaskoczyć czymś zupełnie nowym, gdy już sądzilismy że Googlersi zdobyli się na wyżyny swojej kreatywności?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Google