Google

Mapy Google zamienione w abstrakcyjne obrazy, które chętnie powiesiłbym na ścianie

Paweł Winiarski
Mapy Google zamienione w abstrakcyjne obrazy, które chętnie powiesiłbym na ścianie
13

Żaden z algorytmów Google nie próbuje naśladować prawdziwych malarzy. To po prostu mapy z Google Maps poddane pewnej obróbce - wyglądają świetnie. Pochodzący z Bostonu programista stworzył ciekawą stronę The Random Google Maps, na której znajdują się prawdziwe mapy z usługi od Googla. Zostają one...

Żaden z algorytmów Google nie próbuje naśladować prawdziwych malarzy. To po prostu mapy z Google Maps poddane pewnej obróbce - wyglądają świetnie.

Pochodzący z Bostonu programista stworzył ciekawą stronę The Random Google Maps, na której znajdują się prawdziwe mapy z usługi od Googla. Zostają one jednak upiększone losowymi kolorami i są w równie losowy sposób zbliżane przez kod. Finał? Gdyby przenieść je na płótno, oprawić i powiesić w jakiejś galerii sztuki, pewnie od razu rozeszłyby się jako prace młodego, zdolnego artysty.

Odwiedzając stronę projektu przygotujcie się jednak na to, że nie zwiedzicie wirtualnej galerii. Obrazy tworzone z map 26 wybranych przez kodera miast pojawiają się na ekranie tylko przez cztery sekundy, po tym czasie zobaczycie inny abstrakcyjny „obraz”. Ale zabawa jest świetna, podobnie jak pomysł na stworzenie takiego kodu. Przy pierwszej wizycie spędziłem na stronie blisko 30 minut i chętnie tam jeszcze kiedyś zajrzę.

Od razu przypomniał mi się inny pomysł na wykorzystanie danych od Google, choć w tym akurat wypadku finalnego "dzieła" nie tworzył kod, a w pewnym sensie ludzie używający przeglądarki. Pamiętacie Wiersze z Google?

grafiki

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

google mapssztukaciekawostki