Felietony

Oto Nexus 7! Tablet od Google!

Konrad Kozłowski
Oto Nexus 7! Tablet od Google!
32

Dosłownie kilkanaście minut przed konferencją Google za sprawą swojego sklepu Google Play wypuściło informację na temat swojego tabletu Nexus 7. Poznaliśmy pełną specyfikację urządzenia i jego wygląd. Zapowiada się naprawdę ciekawie! Nie przedłużając - Nexus 7 charakteryzuje się: ekranem o rozdzi...

Dosłownie kilkanaście minut przed konferencją Google za sprawą swojego sklepu Google Play wypuściło informację na temat swojego tabletu Nexus 7. Poznaliśmy pełną specyfikację urządzenia i jego wygląd. Zapowiada się naprawdę ciekawie!

Nie przedłużając - Nexus 7 charakteryzuje się: ekranem o rozdzielczości 1280x800 pikseli, przednią kamerą 1,2 megapiksela. Jego rozmiary to 198.5 x 120 x 10.45 milimetrów. Cena jak się spodziewano wynosi 199 dolarów za wersję 8GB, natomiast za dwukrotnie większą pamięć zapłacimy 249 dolarów. Na pokładzie znajdziemy 1 gigabajt pamięci RAM oraz czterordzeniowy układ NVIDIA Tegra 3 SoC. Z łączności warto wymienić GPS, Bluetooth, Wi-Fi oraz micro USB. Ponadto obecny jest chip NFC. Naturalnie nie mogło zabraknąć akcelerometru i żyroskopu.

Jak na taką cenę specyfikacja robi wrażenie i jeżeli rzeczywiście Amazon rozważa wypuszczenie nowszej wersji Kindle Fire musi to zrobić jeszcze raz, ponieważ Nexus 7 to potężny rywal i pokonać go będzie niezwykle ciężko. Po więcej informacji na temat tabletu i trwającej właśnie konferencji Google I/O zapraszamy do tego wpisu.

A jak Wam się najnowsze urządzenie z serii Nexus?

Strona Google Play

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Google Nexus 7nexus 7