Felietony

Certyfikat Google do zdobycia on-line i za darmo!

Konrad Kozłowski
Certyfikat Google do zdobycia on-line i za darmo!
21

Od czasu do czasu Google potrafi przebić się ze swoimi pomysłami poprzez szarość dnia codziennego. Okazuje się, że w takiej czynności jak korzystanie z wyszukiwarki Google można podnosić swoje kwalifikacje. Jest to darmowe, kurs prowadzony jest on-line, a na koniec zostaniemy obdarowani certyfikatem...

Od czasu do czasu Google potrafi przebić się ze swoimi pomysłami poprzez szarość dnia codziennego. Okazuje się, że w takiej czynności jak korzystanie z wyszukiwarki Google można podnosić swoje kwalifikacje. Jest to darmowe, kurs prowadzony jest on-line, a na koniec zostaniemy obdarowani certyfikatem, po otrzymaniu którego będziemy mogli czuć się ekspertami od wyszukiwania. Brzmi ciekawie, prawda?

Nie od dziś wiadomo, że pole tekstowe na Google.pl to nie tylko brama do miliardów stron internetowych - to także możliwość przeliczania walut, sprawdzania godziny w określonej lokalizacji czy miejsce na (proste) obliczenia. Oczywiście jest tego więcej i Google pragnie się z nami tymi informacjami podzielić. Każdy internauta wie również, że wyniki wyszukiwań są uzależnione od odpowiedniego sformułowania frazy wpisanej w wyszukiwarkę. Czasami wystarczy zmienić kolejność wyrazów, a czasami "podejść" temat od drugiej strony. Warto również wiedzieć jaki wpływ na rezultaty poszukiwań będzie miało dodanie w treści chociażby "plusa" czy "cudzysłowia".

Kurs składa się z sześciu 50-minutowych lekcji  i trwać będzie dwa tygodnie. Możliwa będzie również rozmowa "twarzą w twarz" z osobami, które posiadają tytuł eksperta w tej dziedzinie. Początek całej przygody już 10 lipca. Oczywiście ja już się zapisałem, ponieważ nigdy nie wiadomo jaki dokument przyda się w poszukiwaniu pracy ;). Ważną informacją jest, że kurs będzie prowadzony w języku angielskim, natomiast zapisać się, możecie pod tym linkiem.

Źródło, grafika.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu