Moje przemyślenia

Oto najlepszy sposób na podzielenie się swoim zestawem aplikacji z iPhone'a

Konrad Kozłowski
6

Platformie iOS, jak każdej, można zarzucić wiele rzeczy, ale z całą pewnością jedną z nich nie jest asortyment jakim dysponuje App Store z aplikacjami na iPhone'a, iPada i iPoda touch. Jest ich tak wiele, że bez serwisów polecających i oczywiście naszych znajomych ciężko byłoby odnaleźć te najlepsze...

Platformie iOS, jak każdej, można zarzucić wiele rzeczy, ale z całą pewnością jedną z nich nie jest asortyment jakim dysponuje App Store z aplikacjami na iPhone'a, iPada i iPoda touch. Jest ich tak wiele, że bez serwisów polecających i oczywiście naszych znajomych ciężko byłoby odnaleźć te najlepsze. appetite ułatwia nam podzielenie się swoim zestawem aplikacji do tego stopnia, że jedyne co musimy zrobić, to... zrzut ekranu.

Frazę "There's an app for that" zna już chyba każdy. Dziś o możliwościach platformy jak i samego urządzenia decydują, jak nigdy dotąd, aplikacje na nią dostępne. To właśnie na tym polu trwał wielki pościg za Apple, które sukcesywnie pozostawało numerem jeden w kwestii ilości programów dostępnych w App Store i było poza zasięgiem rywali.

Aplikacje zainstalowane na naszym telefonie potrafią w jakimś stopniu zdefiniować to kim jesteśmy, z jakich usług korzystamy, co jest dla nas istotne. Bardzo często poszukujemy też lepszych rozwiązań od tych, z których aktualnie korzystamy. Dostrzegając ikony aplikacji na smartfonach znajomych niejednokrotnie pada pytanie o jedną z nich, której nie znamy. appetite upraszcza ten proces do granic możliwości.

Jedyne co musicie zrobić to wykonać zrzut ekranu, odwiedzić adres appetite.io i przesłać plik graficzny na serwer. Po kilku sekundach wszystkie aplikacje zostaną wyświetlonej na liścdie - wraz z opisami i linkami do App Store. Usługa jest jeszcze w fazie beta i faktycznie zdarzają jej się niewielkie błędy. W moim przypadku nierozpoznana została aplikacja Play24 i... telefon, który został uznany za francuską aplikacje Urgences o niemal identycznej ikonie. Z całą resztą appetite poradził sobie rewelacyjnie. By znajomi mogli zapoznać się z naszą listą aplikacji wystarczy skopiować utworzony adres w prawym górnym rogu witryny. Jedynym mankamentem jest to, że dla każdego z ekranów musimy powtarzać całą czynność od nowa - naprawdę doceniłbym możliwość przesłania więcej niż jednego zrzutu na raz.

Oto główna część aplikacji z których korzystam każdego dnia, liczę na rewanż ;)

Źródło: TechCrunch.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu