Gry

Oto najlepsze mody 2016 roku

Paweł Winiarski
Oto najlepsze mody 2016 roku
11

Użytkownicy największego serwisu zajmującego się udostępnianiem modyfikacji do PC-towych gier - ModDB - wybrali najlepsze mody 2016 roku.

Modyfikacje zwane modami co jakiś czas pojawiają się na łamach Antyweb. To bowiem jedna z najciekawszych rzeczy związanych z graniem na PC. Amatorzy niezwiązani z firmami produkującymi gry ulepszają je zarówno jeśli chodzi o aspekt wizualny, jak i kwestie rozgrywki. Często sprawiają, że dana produkcja prezentuje się fenomenalnie lub jest zupełnie inną grą niż na początku.

W ubiegłym roku ranking ModBD wygrał Star Wars: Bear Force II, multiplayerowa modyfikacja do Mount & Blade Warband rzucająca graczy do uniwersum Gwiezdnych Wojen z czasów Wojen Klonów. W tym roku korona przypadła Stalker: Call of Chernobyl, modyfikacji do gry Stalker: Zew Prypeci. Dostajemy w nim nowe anomalie, nowe pojazdy, kilka trybów rozgrywki oraz ulepszenia w grafice i rozgrywce. Modyfikacja jest naprawdę imponująca jeśli chodzi o zawartość.

Tak natomiast prezentuje się pozostała dziewiątka. Klikając na tytuł zostaniecie odesłani na podstronę modyfikacji.

10. Expanding Fronts - ogromna modyfikacja do Star Wars Galactic Battlegrounds. Nowe jednostki, nowe elementy rozgrywki. Każda z 8 cywilizacji została poddana modyfikacji, by jeszcze bardziej pasowała do uniwersum Gwiezdnych Wojen. Edytor również otrzymał masę nowej zawartości.

9. RHS: Armed Forces of the Russian Federation - modyfikacja do ARMA 3. Skupia się na jak najlepszym odwzorowaniu sił zbrojnych dwóch konkurujących ze sobą supermocarstw.

8. Call of Warhammer: Beginning of the End Times - modyfikacja do Medieval II: Total War: Kingdoms. Nowe frakcje, nowe kontynenty, dziesiątki nowych jednostek i nowa muzyka.

7. Divide and Conquer - modyfikacja do Medieval II: Total War: Kingdoms. Nowa wersja modyfikacji z 2009 roku wprowadzająca do gry nowe frakcje i jednostki.

6. Medieval Kingdoms Total War (Attila Version) - modyfikacja do Total War: Attila. Mod rzuci Was do lat 1212-1453, dodając przy okazji nowe frakcje i jednostki. Za rozszerzenie odpowiedzialna jest ekipa tworząca moda do Rome 2.

5. Brutal Doom 64 - modyfikacja do Dooma II. Mod skupiający się przede wszystkim na aspekcie wizualno-dzwiękowym. Nowe efekty specjalne do Dooma 64, nowe efekty cząsteczkowe, oświetleniowe, nowe dźwięki oraz więcej animacji broni.

4. Thrawn's Revenge: Imperial Civil War - modyfikacja do Star Wars: Empire at War: Forces of Corruption. Zawarto w niej wszystkie wydarzenia od śmierci Palpatine’a aż do Traktatu Pellaeon-Gavrisom.

3. Hearts of Iron IV: The Great War - modyfikacja do Hearts of Iron IV. Mod skupiający się na Pierwszej Wojnie Światowej, wprowadzający nową mapę, nowe wydarzenia, przywódców, rządy, jednostki, nowe drzewko rozwoju oraz ulepszoną sztuczną inteligencję.

2. Enderal - modyfikacja do Elder Scrolls V: Skyrim. Mod oferuje zupełnie nową opowieść, osadzoną w innym świecie niż Tamriel (Vyn). Nowa mroczna opowieść, nowi bohaterowie oraz „tysiące sekretów do odkrycia”. Mod oferuje podobno od 30 do 100 godzin zabawy.

źródło: 1, 2


Niedawno uruchomiliśmy serwis z Pracą w IT! Gorąco zachęcamy do przejrzenia najnowszych ofert pracy oraz profili pracodawców

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

mody