Miniblog

Oto jedna z najładniejszych dystrybucji Linuksa jaką widziałem

24

Linux jest brzydki? Wiele osób korzystających z tego systemu narzeka, że w porównaniu z konkurencją Linux, nawet w dopracowanych dystrybucjach, nie jest specjalnie piękny. Ma wiele funkcji, owszem, ale ich liczba i niekiedy chaotyczne rozmieszczenie powodują, że do otwartego oprogramowania zniechęci...

Linux jest brzydki? Wiele osób korzystających z tego systemu narzeka, że w porównaniu z konkurencją Linux, nawet w dopracowanych dystrybucjach, nie jest specjalnie piękny. Ma wiele funkcji, owszem, ale ich liczba i niekiedy chaotyczne rozmieszczenie powodują, że do otwartego oprogramowania zniechęciło się już wielu użytkowników. Twórcy dystrybucji robią co mogą, aby przyciągnąć nowych pięknym wyglądem Linuksa. Niekiedy udaje się im lepiej, niekiedy gorzej. Oto przykład jednego z ładniejszych wydań.

Prawdę mówiąc nie przepadam specjalnie za interfejsem Unity w Ubuntu. Mimo ciekawego pomysłu zarówno kolorystyka jak i końcowe wykonanie nie przypadły mi do gustu. Już znacznie lepiej wygląda GNOME, choć i tutaj można przyczepić się do paru rzeczy. Na szczęście z Linuksem jest tak, że wcale nie musimy korzystać z jednego rozwiązania. Nie podoba się dystrybucja? Zmień ją na inną! Na przykład na elementary OS Luna. Dystrybucja jest jeszcze we wczesnym stadium prac, ale już prezentuje się bardzo interesująco. Ma w sobie sporo z Mac OS X, trochę z prostoty GNOME. Zobaczmy sami:

Więcej informacji o pracach, dystrybucji, programach, a także dużo zrzutów ekranu tutaj.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu