Miniblog

Tak będzie wyglądał Ubuntu Phone?

11

Jakiś czas temu świat obiegła pogłoska, że linuksowcy również będą mieli swój telefon - zaraz po miłośnikach Facebooka i Firefoksa. Produkcją systemu zajmie się najprawdopodobniej Canonical, czyli jeden z najpoważniejszych graczy. Jak będzie wyglądał Ubuntu Phone? Jakie funkcje zaoferuje swoim użytk...

Jakiś czas temu świat obiegła pogłoska, że linuksowcy również będą mieli swój telefon - zaraz po miłośnikach Facebooka i Firefoksa. Produkcją systemu zajmie się najprawdopodobniej Canonical, czyli jeden z najpoważniejszych graczy. Jak będzie wyglądał Ubuntu Phone? Jakie funkcje zaoferuje swoim użytkownikom? Odpowiedzi na te pytania na razie nie ma, nic więc dziwnego, że w internecie co rusz pojawiają się spekulacje na ten temat. A nawet zrzuty ekranu prezentujące wygląd nie istniejącego jeszcze smartfona. Przyjrzyjmy się jak może wyglądać Ubuntu Phone OS.

Twórcą mockupu jest użytkownik Deviantart, spiceofdesign. Na kilku grafikach zamieszczonych na stronach serwisu zaprezentował on wygląd blokady ekranu, ikon oraz docka, a także przykładową aplikację. W tym przypadku jest to prosty notatnik. Jak łatwo zauważyć, wygląd Ubuntu Phone wzorowany jest na interfejsie Unity znanym z ostatnich dystrybucji desktopowego wydania systemu.

Czy Canonical podąży drogą jednolitego wyglądu dla systemu biurkowego i mobilnego OS? Trudno powiedzieć. Nie bardzo wiadomo nawet, czy i kiedy rozpoczną się zaawansowane prace nad Ubuntu Phone. Swoją drogą zaprezentowany przez spiceofdesign projekt jest całkiem ciekawy - tyle że przypomina mi nakładkę na Androida, a nie oddzielny projekt.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu