Samsung

Oto Galaxy Watch FE. Samsung kusi świetną ceną

Patryk Koncewicz
Oto Galaxy Watch FE. Samsung kusi świetną ceną
1

Pierwszy zegarek Samsunga z linii Fan Edition debiutuje na rynku. Monitorowanie samopoczucia i kondycji stało się jeszcze bardziej przystępne. 

Fani koreańskiej marki dopisek FE mogą kojarzyć z serii względnie atrakcyjnych cenowo – a przy tym wciąż dopakowanych mocnymi podzespołami – smartfonów, które Samsung wypuszcza od kilku lat. Galaxy Watch FE to jednak pierwszy zegarek Fan Edition, łączący niską cenę z mocną specyfikacją techniczną. Jego główną misją jest monitorowanie sprawności fizycznej, ale minimalistyczny design sprawdzi się też jako dopełnienie codziennej stylizacji.

Polecamy na Geekweek: VAR, GLT i kamery. Technologia będzie na każdym skrawku boiska Euro 2024

Galaxy Watch FE – polska premiera jeszcze w tym miesiącu

Galaxy Watch FE zdolny jest do zaawansowanego monitorowania snu i śledzenia ponad 100 treningów, a wbudowane sensory pozwalają między innymi na wykrywanie skrajnie niskiego lub wysokiego tętna, co pozwala proaktywnie monitorować rytm serca, wskazujący na migotanie przedsionków.

Źródło: Samsung

Na pokładzie znalazły się też takie funkcje jak EKG, mierzenie ciśnienia krwi, odnajdywanie telefonu czy Camera Controller, czyli sterowanie aparatem smartfona Galaxy z poziomu zegarka.

„Naszym celem jest dostarczenie jak największej liczbie użytkowników możliwości monitorowania stanu zdrowia i sprawności fizycznej. Towarzyszymy im w budowaniu nawyków niezbędnych do poprawiania swojej kondycji i osiągania swoich celów każdego dnia” – Junho Park, wiceprezes i szef zespołu Galaxy Ecosystem Product Planning w pionie MX Business Samsung Electronics

Najciekawsza jest jednak jego cena – Galaxy Watch FE został wyceniony (według przecieków) na 199 euro, czyli niespełna 900 zł, co czyni go naprawdę opłacalnym urządzeniem dla średniozaawansowanych użytkowników. Zegarek zadebiutuje w Polsce od 26 czerwca, a klienci będą mogli wybierać między trzema wersjami kolorystycznymi: czarny, różowe złoto i srebrny. Galaxy Watch FE dostępny będzie jednie w rozmiarze 40 mm.

Galaxy Watch FE
Materiał i kolor  Aluminiowa obudowa / Czarny, różowe złoto, srebrny
Wymiary
i waga
39,3 x 40,4 x 9,8 mm / 26,6 g
Ekran 1,2”, 396×396, Super AMOLED, pełnia kolorów zawsze na wyświetlaczu
Procesor Exynos W920 Dual Core 1,18 GHz
Pamięć operacyjna
i masowa
1,5 GB pamięć operacyjna + 16 GB pamięć masowa
Akumulator 247 mAh, Ładowanie bezprzewodowe WPC
System operacyjny Wear OS Powered by Samsung
Interfejs użytkownika One UI 5 Watch
Czujniki Czujnik Samsung BioActive (optyczny tętna, elektryczny serca i bioelektryczny impedancji), akcelerometr, barometr, czujnik żyroskopowy, czujnik geomagnetyczny, czujnik światła
Łączność Bluetooth 5.0 Wi-Fi 802.11 a/b/g/n 2.4+5 GHz, NFC, GPS/Glonass/Beidou/Galileo
Trwałość 5 ATM + IP68[21] / MIL-STD-810H
Kompatybilność Android 11.0 lub nowszy, więcej niż 1,5 GB pamięci[22]

Źródło obrazka wyróżniającego: Samsung

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news