Gry

Oto 10 trailerów z konferencji PlayStation, które trzeba zobaczyć

Tomasz Popielarczyk
Oto 10 trailerów z konferencji PlayStation, które trzeba zobaczyć
4

Na wczorajszej konferencji Sony zorganizowanej podczas targów Paris Games Week zobaczyliśmy prawdziwy wysyp gier. Na co warto czekać? W co trzeba zagrać? Zebraliśmy dziesięć trailerów, które budzą u nas największe nadzieje i emocje. Garść exclusive'ów, zapowiedzi rozwijania obecnych marek, a na d...

Na wczorajszej konferencji Sony zorganizowanej podczas targów Paris Games Week zobaczyliśmy prawdziwy wysyp gier. Na co warto czekać? W co trzeba zagrać? Zebraliśmy dziesięć trailerów, które budzą u nas największe nadzieje i emocje.

Garść exclusive'ów, zapowiedzi rozwijania obecnych marek, a na deser PlayStation VR. Sony na targach PGW nie przebierało w środkach. Firma musiała udowodnić, że jesień zdominowana przez tytuły na wyłączność na Xboksa jest tylko drobnym wypadkiem przy pracy. I uduwodniła - rok 2016 zapowiada się imponująco.

Uncharted 4

Wszyscy czekają na kolejną część przygód Drake'a. Szczególnie, że apetyt rozbudziła wydana ostatnio zremasterowana kolekcja z trzema pierwszymi odsłonami serii. Wczoraj Sony pokazało, jak będzie wyglądał tryb wieloosobowy. Przede wszystkim, w przeciwieństwie do kampanii, ma on działać w 60 kl/s, ale przy zmniejszonej rozdzielczości do 900p. Rozgrywka będzie kładła nacisk na współpracę drużynową, a gracze otrzymają specjalne umiejętności i możliwość przyzywania wsparcia kontrolowanego przez AI. Uczestnicy PGW mogą już zapoznać się z grywalnym demo. Wersja beta zostanie natomiast udostępniona w dniach 4-13 grudnia wszystkim, którzy kupili Kolekcję Nathana Drake'a.

Tekken 7

Marki Tekken chyba nikomu przedstawiać nie trzeba. Po fantastycznym Mortal Kombat X twórcy mają jednak twardy orzech do zgryzienia. Siódma odsłona serii zadebiutuje w przyszłym rok zarówno na Xboksie One jak i PS4. Konkretnej daty premiery jednak nie znamy. Wiadomo jednak, że gra będzie wspierała gogle wirtualnej rzeczywistości PlayStation VR. Co więcej, posiadacze konsoli Sony otrzymają dodatkową zawartość niedostępną na konkurencyjnej platformie.

Gran Turismo Sport

Fani wyścigów również mają powody to radości. Wczoraj na PGW ujawniono nowy dodatek do DriveClub, dzięki któremu możemy w jeździć motorami. Jest on już dostępny w PSN w cenie ok. 60 złotych. Znacznie większe emocje budzi jednak zapowiedź Gran Turismo na najnowszą konsolę Sony. Gra będzie nosić nazwę Gran Turismo Sport i przyniesie kilka innowacyjnych trybów rozgrywki. Szczególnie ciekawie zapowiadają się mistrzostwa FIA, w których zwycięstwo będzie oznaczało możliwość otrzymania prawdziwych nagród na specjalnej gali. Gracze będą mogli reprezentować swoje kraje lub wspierać ulubione marki. Całość ma kłaść duży nacisk na realizm. Beta GT Sport ma ruszyć już w przyszłym roku.

Gravity Rush 2

Na PGW został pokazany gameplay z Gravity Rush 2. Gra ma być utrzymanym w japońskim stylu zręcznościowym TPP, w którym gracz będzie mógł manipulować prawami grawitacji. W połączeni z grafiką przypominającą produkcję anime daje to całkiem ciekawe rezultaty. Co istotne, już 10 lutego na PS4 ma zadebiutować zremasterowana pierwsza odsłona Gravity Rush, które pierwotnie było dostępne wyłącznie na handheldy PS Vita.

No Man Sky

No Man Sky ma być produkcją wyjątkową, bo połączy w jednym miejscu elementy eksploracyjnego FPP z shooterem, a także symulatora statku kosmicznego. Przyjdzie nam tutaj odwiedzić wiele zróżnicowanych planet i odkryć niesamowite lokacje. Udostępniony trailer sugeruje, że będzie to szczególnie interesująca produkcja. Na jej debiut posiadacze PS4 będą musieli poczekać jednak do lipca 2016.

Matterfall

Matterfal to kolejny exclusive na konsole PS4. Gra ma być dynamicznym shoterem utrzymanym w realiach s-f. Główny bohater będzie musiał stawić czoła "inteligentnej materii", która zagraża światu. Nie będzie to zapewne tytuł, który porwie kogokolwiek fabułą. Dynamiczny gameplay może jednak sprawić, że ta przestanie mieć dla kogokolwiek znaczenie. Szczegółów niestety nie znamy - musimy zadowolić się przyjemnym dla oka trailerem.

Detroit

Jeden z najmocniejszych punktów wczorajszej konferencji i zarazem pierwsza produkcja studia Quantic Dream na PS4. Gra opowiada historię miasta Detroit w przyszłości, gdzie ludzie żyją w towarzystwie skonstruowanych na ich podobieństwo cyborgów. Jak to jednak z cyborgami bywa, z czasem starają się upodabniać do swoich pierwowzorów, szukają czegoś więcej, stają się ciekawe świata, zaczynają odczuwać emocje. Zanosi się na naprawdę mocny tytuł z rozbudowaną warstwą fabularną. Tytuł ten również będzie dostępny wyłącznie na PS4. Nie wiemy jednak kiedy.

Wild

Gra o jeżdżeniu na niedźwiedziu? Coś w tym stylu, ale ambicje twórców sięgają znacznie wyżej. Wild ma być produkcją opowiadającą o więzi człowieka z naturą osadzoną w czasach prehistorycznych. Będzie to gra nastawiona na zabawę online z otwartym światem. Twórcy klasyfikują ją jako "action-survival". Zapowiada się nieźle.

Horizon Zero Dawn

NA PGW zobaczyliśmy też nowe demo Horizon Zero Dawn produkowanej przez studio Guerilla Games. Gra jest połączeniem sandboksa z elementami RPG z widokiem TPP. Najciekawszym elementem rozgrywki będzie walka z ogromnymi przeciwnikami, co ma wymagać od gracza kombinowania. Całość osadzono w czasach poprzedzających kompletny upadek cywilizacji. Nowa technologia przeplata się zatem z elementami typowymi dla postapokalipsy. Przywodzi mi to trochę na myśl Enslaved.

PlayStation VR

Swoje pięć minut (a nawet więcej) podczas konferencji miało również PlayStation VR. Nowy gadżet Sony ma w przyszłym roku doczekać się komercyjnego debiutu. Gogle są traktowane jako platforma, choć do działania będą potrzebowały konsoli. Nieoficjalnie mówi się, że ich cena wyniesie tyle, ile dziś musimy zapłacić za PS4. Co pokazano na PGW? Jak już wiemy jedną z gier dostosowanych do PlayStation V4 będzie Tekken 7. Oprócz niego wsparcia ma się doczekać spin-off świetnego horroru Until Dawn (Paweł niedawno recenzował). Można się nieźle przestraszyć.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

konsoleSonyGryplaystation