Polska

ORLEN otwiera pierwszą stację paliw w Europie w formacie drive through - ORLEN Drive

Grzegorz Ułan
ORLEN otwiera pierwszą stację paliw w Europie w formacie drive through - ORLEN Drive
46

Miał być JustDrive, będzie ORLEN Drive, czyli stacja paliw na której zatankujemy, zamówimy produkty ze sklepu i zapłacimy za wszystko bez wychodzenia z samochodu. Nowa stacja typu drive through uruchomiona została właśnie w jednym z MOP-ów w Michałowicach, na trasie Łódź - Wrocław.

O perypetiach związanych z JustDrive mogliście przeczytać kilkukrotnie na łamach Antyweb, projekt szybkiego tankowania bez konieczności stania w kolejce do kasy, by zapłacić za paliwo umarł tak szybko jak się narodził.

Po kilku miesiącach przygotowań Orlen uruchomił własną stację z szybką obsługą. Uruchomiona została w MOP-ie w Michałowicach, na trasie Łódź - Wrocław.

Patrycja Klarecka, Członek Zarządu PKN ORLEN ds. Sprzedaży Detalicznej:

Oddanie do dyspozycji klientów pierwszej w Europie stacji typu drive through to przykład otwartego podejścia ORLENu do biznesu detalicznego. Jestem przekonana, że wdrażane przez nas rozwiązania spotkają się z dużym zainteresowaniem ze strony klientów. Kierowcy wjeżdżając na stacje paliw oczekują szerokiej oferty. Dlatego poszerzanie usług na stacjach to dziś konieczność dla utrzymania pozycji konkurencyjnej na rynku sprzedaży detalicznej. Duże znaczenie, oprócz jakości paliw, mają: asortyment produktów dostępnych w sklepach na stacjach, a także usługi, w tym właśnie oferta gastronomiczna.

Jak to ma działać na nowej stacji? Orlen tłumaczy, że na stacji ORLEN Drive uruchomione zostaną dwie tzw. linie drive, jedna przeznaczona dla chcących skorzystać z oferty gastronomicznej, druga dla chcących zatankować, obie nie będą wymagały wysiadania z auta. Natomiast dla klientów, którzy będa chieli jednak rozprostować kości, wewnątrz stacji oddany do dyspozycji zostanie kiosk samoobsługowy.

To pierwsza tego typu stacja, ale nie jedyna, Orlen planuje w najbliższym czasie uruchomienie kolejnych stacji typu drive through nie tylko w Polsce, ale w innych swoich lokalizacjach w Europie.

Źródło: Orlen/Twitter.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu