Polska

Od teraz zapłacisz za pobraniem BLIK-iem w Paczkomatach InPostu

Grzegorz Ułan
Od teraz zapłacisz za pobraniem BLIK-iem w Paczkomatach InPostu
4

Gdzie tego naszego BLIK-a jeszcze nie było? Na pewno do tych miejsc należały Paczkomaty InPostu, teraz się to jednak zmieni, płatności BLIK-iem zostały własnie wdrożone przez InPost.

Zaledwie dwa dni temu informowałem Was o postawieniu Paczkomatu nr 4000 przez InPost, dziś ogłaszają wyczekiwaną na pewno nowość dla kupujących w sieci, dzięki współpracy z PSP, InPost wdrożył w swoich Paczkomatach płatności BLIK.

Rafał Brzoska, prezes InPostu:

Mając na uwadze rosnące zainteresowanie Polaków usługami InPost, do akceptowanych w Paczkomatach metod płatności, właśnie dołącza BLIK. InPost uzyskuje najlepsze wyniki na tle konkurencji pod względem badanych aspektów wizerunku marki. Internauci doceniają innowacyjność naszej sieci, wprowadzanie nowych rozwiązań, a także z atrakcyjność i elastyczność oferty oraz prostotę i wygodę korzystania z naszych usług. Zwracają też uwagę na atrakcyjną cenowo ofertę i dynamiczny rozwój sieci kurierskiej oraz Paczkomatów.

Jak płacić BLIK-iem w Paczkomatach? W trakcie realizacji zakupów w sklepie internetowym wybieramy usługę: płatność za pobraniem w Paczkomacie. Po otrzymaniu informacji o dostarczeniu paczki do wybranego Paczkomatu, procedura jej odbioru nie ulega zmianie - najpierw w panelu podajemy numer telefonu i kod otrzymany SMS-em albo e-mailem, jedynie później przy płatności wpisujemy nasz kod BLIK wygenerowany w aplikacji mobilnej naszego banku, potwierdzamy PIN-em i możemy już odebrać paczkę.

Monika Król, wiceprezes Polskiego Standardu Płatności, operatora systemu BLIK:

BLIK chce być liderem w płatnościach w segmencie e-commerce. Tylko w tym roku klienci zapłacili za zakupy w internecie BLIKIEM już ponad 40 milionów razy. Dołączenie BLIKA do metod płatności za dostawę do Paczkomatu jest naturalną kontynuacją naszej strategii, wedle której chcemy ułatwiać Polakom realizację mobilnych płatności bezgotówkowych podczas zakupów internetowych.

W chwili obecnej BLIK dostępny jest już w większości Paczkomatów, które już funkcjonują oraz w każdym nowo uruchomianym.

Źródło: inf. prasowa.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu