Oppo

OPPO Pad Air już w Polsce. Tablet z ColorOS już dostępny

Piotr Kurek
OPPO Pad Air już w Polsce. Tablet z ColorOS już dostępny
1

OPPO długo kazało nam czekać na europejską premierę swojego tabletu. Ale to czekanie już się skończyło. OPPO Pad Air trafił właśnie do Polski.

Pad Air jest pierwszym tabletem w ekosystemie OPPO, który swoją chińską premierę miał już jakiś czas temu. Teraz urządzenie trafia na zachodnie rynki, w tym do Polski i może przyciągnąć uwagę tych, którzy ze smartfonami firmy mieli już styczność i chcieliby zakupić dodatkowe urządzenie służące przede wszystkim do konsumpcji treści.

Sercem OPPO Pad Air jest procesor Qualcomm Snapdragon 680. Jego ośmiordzeniowa struktura i funkcja AI System Booster 2.1 mająca gwarantować zwiększoną wydajność pracy oraz mniejsze zużycie energii. Ponadto tablet został wyposażony w baterię o pojemności 7000 mAh. Pozwala ona m.in. na oglądanie filmów do 12 godzin na jednym ładowaniu, uczestniczenie w wideokonferencjach do 15 godzin oraz czytanie e-booków przez 16 godzin. Do naszego kraju tablet trafił w dwóch wersjach: 4 GB RAM i 128 GB pamięci na dane oraz 4 GB RAM i 64 GB pamięci na dane. Wydaje się niewiele, ale dzięki slotowi na kartę microSD pamięć wewnętrzną można rozszerzyć do 512 GB.

OPPO Pad Air już w Polsce. Co oferuje tablet?

Z przodu urządzenia wita nas 10,36-calowy ekran LCD o rozdzielczości 2000 x 1000 pikseli i proporcjach 16:10. Znajdziemy tu również aparat przedni 5 Mpix do prowadzenia rozmów wideo. Z tytułu natomiast znalazło się miejsce dla obiektywu 8 Mpix (f/2.0). OPPO Pad Air został też wyposażony w cztery głośniki stereo działające w technologii Dolby Atmos oferującej dźwięk przestrzenny. Urządzenie działa pod kontrolą systemu ColorOS dostosowanego do dużych ekranów i oferującego m.in. funkcje dzielonego ekranu, elastycznych okien czy szybkiego łączenia z zewnętrznymi urządzeniami.

OPPO Pad Air jest dostępny w Polsce w kolorze szarym. Kupicie go sklepie Media Expert w konfiguracji 4 GB i 128 GB pamięci na dane w cenie 1199 zł. Niedługo pojawi się również w sklepie Media Markt w wersji 4 GB i 64 GB pamięci na dane za 1099 zł.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news