Smartfony

OPPO lepsze od Samsunga? Ten ranking zaskakuje

Mirosław Mazanec
OPPO lepsze od Samsunga? Ten ranking zaskakuje
0

Jakość zdjęć w składanych smartfonach nie jest rzeczą najważniejszą. Ale oczywiście miło jest, gdy drogi gadżet jest w stanie wyprodukować ładną fotografię.

Użytkownicy flipów różnych firm kupują je przede wszystkim ze względu na ich formę. Fotografia jest ważna, ale nie najważniejsza. Do tej pory prym wśród tego typu urządzeń dzierżył Samsungowy Galaxy Z Flip 4. Ale wygląda na to, że wyrósł mu w końcu godny przeciwnik. DxOMark przetestował pod względem fotografii model OPPO N2 Flip i to właśnie on ma zdaniem strony najlepsze zdjęcia wśród małych składaków.

Rywalizacja była bardzo zacięta, N2 Flip zdobył 114 punktów, a Z Flip 4 112 punktów. Wyniki w poszczególnych kategoriach pokazują, że Galaxy Z Flip 4 robi nieco lepsze zdjęcia w trybie normalnym, ale Oppo Find N2 Flip wygrywa w trybie zoomu i wideo.

Zdaniem rankingu OPPO Find N2 Flip oferuje doskonałą ekspozycję zdjęć i filmów z szerokim zakresem dynamicznym. Nagrywa filmy z małą ilością szumów i bardzo ładnie rozmywa tło w trybie bokeh. Dodatkowo może pochwalić się szybkim autofokusem w trybie wideo.

Z minusów – występuję lekkie opóźnienia migawki przy zdjęciach. Zauważono również niestabilny dobór ekspozycji przy słabym oświetleniu zarówno przy zdjęciach jak i filmach.

W sumie Oppo Find N2 Flip zapewnił sobie 69. pozycję w ogólnym rankingu aparatów. Co jak na urządzenie z takimi ograniczeniami związanymi z budową jest całkiem niezłym wynikiem. Dzieli je m.in. z Nothing Phone 1.

Oczywiście wyniki rankingu DxOMark są od jakiegoś czasu brane z dystansem. Podważa się jego niezależność i obiektywizm – w skrócie – kto zapłaci, ten zajmuje wyższą pozycję.

W tym momencie najlepszym smartfonem do zdjęć jest wg. niego Honor Magic 5 Pro, drugi jest Huawei Mate 50 Pro a trzeci Google Pixel 7 Pro. Samsung Galaxy S23 Ultra, powszechnie uznawany za króla mobilnej fotografii ze względu na możliwości, wylądował na 11 miejscu, razem z Pixelem 7 i Vivo X90 Pro+.

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news