Smartfony

OPPO Find X5 Pro to podzespoły OnePlus 10 Pro w obudowie Find X3 Pro. I nie ma w tym niczego złego

Kacper Cembrowski
OPPO Find X5 Pro to podzespoły OnePlus 10 Pro w obudowie Find X3 Pro. I nie ma w tym niczego złego
1

Nowy flagowiec OPPO zbliża się wielkimi krokami. W związku z tym pojawia się coraz więcej przecieków, które zarysowują nam obraz nadchodzącego smartfonu.

Pod koniec zeszłego roku informowaliśmy, że OPPO w serii Find X ominie numer 4 i przeskoczy o dwie pozycje w górę. Nowe przecieki zdają się to potwierdzać - wszystko wskazuje, że nowy smartfon od chińskiej firmy będzie nosił nazwę OPPO Find X5 Pro. Powodem unikania czwórki jest bardzo podobna wymowa liczby cztery (sì) do rzeczownika śmierć (sǐ).

Wygląda na to, że OPPO Find X5 Pro będzie miał obudowę bardzo podobną do zeszłorocznego OPPO Find X3 Pro i podzespoły pokroju tych, które są w OnePlus 10 Pro - telefon już miał swoją premierę, lecz na razie wyłącznie w Chinach.

Rendery, które niedawno opublikowało OnLeaks, pokazują że plecki Find X5 Pro będą bardzo podobne do modelu z zeszłego roku. Aparat znajdujący się w rogu posiada lekkie wybrzuszenie, które jednak w bardzo delikatny sposób łączy się z resztą obudowy. Co jednak ciekawe, konfiguracja aparatu uległa zmianie i wydaje się, że nie zawiera aparatu „mikroskopowego”, wyposażonego w światło pierścieniowe.

Rendery pokazywały również biały model telefonu, na którym mogliśmy dopatrzeć się napisu Hasselblad. Sercem Find X5 Pro ma być Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 - dokładnie tak samo, jak w przypadku OnePlus 10 Pro. Nadchodzący flagowiec ma zostać także wyposażony w układ MariSilicon X.

Nowa seria Find X ma zostać oficjalnie zapowiedziana w marcu. OPPO Find X3 Pro zadebiutował na chińskim i europejskim rynku (do Stanów Zjednoczonych jednak nie dotarł) i był jednym z lepszych smartfonów ubiegłego roku. Oczekiwania względem następcy są zatem naprawdę duże - chociaż wszystko wskazuje na to, że chiński gigant sprosta oczekiwaniom.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu