Smartfony

5G i 10-krotny bezstratny zoom - Oppo to prawdziwy innowator

AL
Albert Lewandowski
25

Dla wielu osób Oppo może być kolejnym tajemniczym producentem z Państwa Środka, ale nic bardziej mylnego. Firma ta znajduje się w ścisłej czołówce największych firm od smartfonów, a ich ostatnia konferencja w Barcelonie na targach MWC 2019 pokazuje ich ogromny potencjał.

Innowacje to konieczność

Oppo dopiero wchodzi do Europy, więc potrzebuje mocnych argumentów oraz wielkich nowości, aby od razu wzbudzić zainteresowanie i pokazać swoją wielkość. Mimo wszystko mówimy tu o producencie z czołowej piątki na świecie. Firma postarała się o przygotowanie wydarzenia Oppo Innovation Event w Barcelonie w trakcie właśnie trwających targów elektroniki użytkowej, na którym to chcieli pochwalić się swoimi najciekawszymi rozwiązaniami. Całkiem dobrze powody organizacji takiego spotkania przedstawił Anyi Jiang.

.

O

Oppo postawiło najpierw na 5G. Moduł ten będzie stopniowo pojawiał się w smartfonach i jest to naturalna kolej rzeczy, ale mimo wszystko jeszcze chwilę musimy poczekać, zanim stanie się to oczywiste. Mimo wszystko dla producentów będzie to spora zmiana, wiążąca się również z wyższymi kosztami produkcji. Chińczycy sami starają się rozwijać tą technologię, współpracając z firmami telekomunikacyjnymi, takimi jak Swisscom, Telstra, Optus czy SingTel w ramach 5G Landing Project. Wkrótce także powinniśmy doczekać się ich pierwszego telefonu z 5G. Tu nie zapomniano wspomnieć o pochwale ze strony Qualcomma. Zresztą samo Oppo zajmuje się tematem 5G od 2015 roku, więc nic dziwnego, że są w czołówce.

Czytaj również:

Gigant rynku smartfonów wkracza do Polski. I dobrze! Oppo robi naprawdę ciekawe urządzenia

Gigant wkraczający na globalne rynki

Dalej mamy aspekty fotograficzne. Tu firma zaprezentowała jako pierwsza na świecie moduł z trzema aparatami z 10-krotnym, bezstratnym zoomem, co brzmi wyśmienicie. Należy tu jednak dodać, że warto ta liczona jest względem trybu szerokokątnego, a realnie mamy do czynienia z 6-krotnym. Warto też wspomnieć, że pierwszy sensor ma teleobiektyw, drugi szerokokątny, natomiast ostatni standardowy i uzupełniono je także o optyczną stabilizację obrazu. Szczerze mówiąc, nie mogę się już doczekać pierwszych testów w praktyce.

Co jednak z tych wszystkich innowacji ma przyjść pozytywnego dla statystycznych użytkowników? Oczywiście nie zapomniano o tej ważnej sprawie, co jednak często umyka uwadze największym graczom. Sieć 5G i obsługa jej w telefonach ma umożliwić wykonywanie rozmów hologramowych (sic!) czy zakupy z wykorzystaniem rozszerzonej rzeczywistości i moim zdaniem akurat te innowacje zostaną szybko oraz ciepło przyjęte przez rynek. Dodatkowo pozwoli to na sprawne granie w chmurze. Sprawdzić to będzie można już na stoiskach Ericssona i Qualcomma w Barcelonie, gdzie na telefonach Oppo pojawi się SoulCalibur VI.

Pytanie teraz tylko, czy klienci zdołają się przekonać do samej marki i ile czasu zajmie, zanim zaczną ją naprawdę rozpoznawać.

źródło: informacja prasowa

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: