Aplikacje webowe

Jak dodawać profesjonalne opisy do zrzutów ekranu czy obrazków? Poznajcie Good Annotations

Grzegorz Ułan
Jak dodawać profesjonalne opisy do zrzutów ekranu czy obrazków? Poznajcie Good Annotations
3

Tworzysz prezentacje? Prowadzisz stronę www, bloga czy wstawiasz zdjęcia lub obrazki na profil firmowy na Facebooku, a chcesz je opatrzyć ładnymi opisami? Warto zapoznać się z nowym narzędziem do tego - Good Annotations.

Good Annotations nie wymaga zakładania konto czy ściągania aplikacji na komputer, to proste narzędzie do szybkiego tworzenia różnego rodzaju opisów do zrzutów ekranu lub obrazków. Aby opatrzyć je opisami, wystarczy tylko załadować na stronę nasz plik graficzny i zacząć je tworzyć.

Po załadowaniu, plik umieszczany jest w makiecie, poza którą nie możemy wyjść, w przeciwnym wypadku po pobraniu obrazka na dysk, opisy zostaną ucięte. Po prawej stronie panelu z obrazkiem, przygotowane są predefiniowane opisy, które możemy edytować i przenieść myszką na nasz obiekt. Po lewej mamy menu z narzędziami do wstawiania tekstu, "dymków" (kwadrat i okrąg), strzałek czy przesuwania obiektów. Wszystkie obiekty możemy dowolnie powiększać, rozciągać czy zmniejszać przy pomocy myszy i prowadnic.

Z kolei w górnej części aplikacji webowej mamy dostęp do menu formatowania. Możemy zmieniać kolor "dymków", kształt (zaokrąglenie rogów), kolor obramowania oraz wypełnienia wstawianych obiektów.

Podobnie w przypadku formatowania tekstu pojawia się pasek do jego sformatowania, gdzie możemy wybrać kolor tekstu, pogrubić go czy pochylić. To w zasadzie wszystko, po skończeniu pobieramy gotowy obrazek na dysk.

To oczywiście testowy obrazek, ale poniżej wkleję Wam też inne przykładowe zastosowania takich opisów:

Good Annotations to projekt w fazie beta, więc miejcie proszę wyrozumiałość. Jest przy nim jeszcze sporo do zrobienia, na przykład nie da się wprowadzić poprawki w literówce, backspace kasuje cały tekst wraz z obiektem do wprowadzania, brakuje też cofania zmian czy ich ponawiania. Nie przeszkadza to jednak zbytnio przy dodawaniu prostych kilku opisów do jednego czy dwóch obrazków. Poza tym warto już dziś dodać ten serwis do zakładek w przeglądarce, bo szykują się w nim spore zmiany, które zapowiadają całkiem udaną aplikację do tworzenia opisów już w niedługim czasie.

Źródło: Product Hunt.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu