Przeglądarki internetowe

Koniec ze spamem. Nowa usługa Firefoxa pozwoli w kilka sekund stworzyć alias dla adresu e-mail!

Kamil Świtalski
Koniec ze spamem. Nowa usługa Firefoxa pozwoli w kilka sekund stworzyć alias dla adresu e-mail!
20

Chcesz się zarejestrować, ale boisz się podawać adresu e-mail w obawie o spam? Firefox Private Relay, nowa usługa oferująca aliasy dla adresów e-mail, jest dla Ciebie!

Mozilla stale rozwija portfolio swoich produktów, regularnie starając się, by ich oferta była jak najbardziej kompleksowa z punktu widzenia użytkowników. Prawdą jest, że w ofercie zaczyna się robić mały śmietnik -- co rusz dochodzą kolejne produkty, dostępnych jest kilka wariantów przeglądarek, nie jest trudno się w tym wszystkim pogubić. Ale żeby było jeszcze trudniej, firma przedstawia nową usługę: Firefox Private Relay. To usługa, która będzie oferowała tworzenie aliasów dla adresów e-mail użytkownika, by uchronić go przed spamem przy rejestracji w miejscach, do których nie ma on... pełnego zaufania?

 

Firefox Private Relay - nowa usługa Mozilli, która pozwoli odciąć się od tymczasowych maili

Dotychczas użytkownicy chcący uniknąć spamu sięgali po usługi typu 10minutemail, albo po prostu zakładali jeden śmieciowy adres e-mail, którym rejestrowali się w miejscach nie budzących ich zaufania. Firefox Private Relay ma pozwolić oszczędzić nieco czasu -- jako dodatek do przeglądarki Firefox, pozwoli wygenerować unikalny adres e-mail będący aliasem dla naszego, faktycznie istniejącego, konta. Tym wygenerowanym za pośrednictwem usługi adresem może się zapisywać w nowych miejscach, dopisywać do newsletterów czy rejestrować konta. A wszystkie wiadomości wysłane nań -- trafią na nasz główny adres. Kiedy zaczniemy być zalewani spamem -- czy po prostu niechcianymi wiadomościami -- wystarczy kilka kliknięć, by zdezaktywować (lub w ogóle skasować) taki adres.

Niby nie jest to nic nowego, ale teraz wszystko będzie na wyciągnięcie ręki -- spięte z przeglądarką, a wszystkie informacje będą na wyciągnięcie ręki. Łatwe zarządzenie może okazać się strzałem w dziesiątkę. Minus? No musicie korzystać z Firefoxa, który stale się rozwija, ale co rusz słyszę od użytkowników o kolejnych "ale"...

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu