Telekomy

Czy jest jeszcze miejsce na nowego operatora wirtualnego? Startuje właśnie kolejny Otvarta

Grzegorz Ułan
Czy jest jeszcze miejsce na nowego operatora wirtualnego? Startuje właśnie kolejny Otvarta
46

Kiedy pierwszy raz wszedłem na ich stronę, pomyślałem hoho, znowu ktoś będzie próbował naciągać osoby starsze, ale po głębszym zapoznaniu się z ich ofertą, muszę przyznać, że nie wygląda to źle. Są umowy na czas nieokreślony, bez uwiązania, są duże paczki danych, a w przypadku internetu mobilnego opcja ze stałym adresem IP.

No to po kolei.

Otvarta - Abonament telefoniczny

Abonament podzielony jest na dwie opcje. Pierwsza to umowa na czas nieokreślony. Tu mamy trzy taryfy, najtańsza to tylko 7,99 zł miesięcznie, obejmuje nielimitowane połączenia po sieci, 60 minut na rozmowy do innych sieci, również na stacjonarne numery oraz 300 MB transferu danych, wiadomości płatne (ewentualnie można dokupić pakiet SMS-ów - Pakiet 50 SMS – cena: 3,50 zł, Pakiet 100 SMS – cena: 5,00 zł, Pakiet SMS bez limitu – cena: 9,90 z), do roamingu i pakietu wakacyjnego wrócę później. Piszą, że to najtańsza opcja na rynku, ale my wiemy, że Virgin Mobile ma pakiet #FREEMIUM za 0 zł, a w nim 30 minut na rozmowy, 30 SMS-ów i również 300 MB transferu danych w miesiącu.

Drugi pakiet dostępny jest w cenie 13,99 zł, tutaj również nie ma nielimitowanych wiadomości, ale są już nielimitowane rozmowy do wszystkich oraz 2 GB transferu danych. W trzecim dopłacamy 4 zł i dochodzą nam nielimitowane wiadomości SMS i 6 GB transferu danych.

Jeśli decydujemy się jednak na podpisanie umowy na 24 miesiące, dochodzi nam tu przede wszystkim roaming w UE w cenie. W pierwszej opcji za 24,99 zł miesięcznie mamy nielimitowane rozmowy oraz 2 GB transferu danych, SMS-y płatne. W drugiej za 4 zł więcej dochodzę nielimitowane SMS-y.

Pakiet wakacyjny w Otvarta

W przypadku, gdy wybieramy umowę na czas nieokreślony, a wybieramy się na przykład w lipcu czy w sierpniu na wakacje do któryś z krajów UE, można wykupić Pakiet Wakacyjny (2 razy do roku, ważny 14 dni) za 10 zł, w którym do wykorzystania będzie 500 minut na rozmowy na terenie państw Unii Europejskiej, Norwegii, Liechtensteinu i Islandii.

Otvarta - Internet mobilny

W przypadku internetu mobilnego wszystkie pakiety są na czas nieokreślony i podzielone są na dwie kategorie - ze stałym IP i zmiennym.

Jeśli wybieramy dynamiczne IP dostępne mamy 4 pakiety internetu mobilnego. Za 14,99 zł dostajemy 5 GB transferu danych w miesiącu. Wydaje mi się, że akurat ten pakiet to jest rozbój w biały dzień, sporo już jest ofert gdzie 1GB = 1zł, podobnie kolejny pakiet za 19,99 zł, gdzie za 1 GB płacimy 2 zł. Akceptowalnie wyglądają kolejne dwa za 29,99 zł za miesiąc, gdzie do dyspozycji dostaniemy w pierwszym 30 GB transferu danych i opcjonalny pakiet nocny 100 GB za 3,99 zł, a w drugim już z wliczonym pakietem nocnym dostaniemy 100 GB za 48,99 zł na miesiąc.

W opcji ze stałym IP, niezależnie czy wybieramy prywatne czy publiczne dopłacamy 5 zł i otrzymujemy w zestawie te same usługi i limity jak w przypadku dynamicznego IP.

Co do zasięgu, Otvarta korzysta z nadajników Plusa, więc w większości lokalizacji w kraju nie musicie się martwić o jego brak. Z dodatkowych opcji, które już udostępnili mogę jeszcze wymienić dość ciekawą propozycję dla rodzin, przy wykupieniu dwóch abonamentów, trzeci dostajemy za 0,99 zł. Tak chyba nie ma nigdzie, zwykle proporcjonalnie tyle samo się dopłaca za każdą kolejną kartę SIM, oczywiście oprócz nju mobile, ale tam można dobrać tylko jeden numer.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu