Telekomy

Orange wymienia za darmo stare Liveboxy na nowe

Grzegorz Ułan
Orange wymienia za darmo stare Liveboxy na nowe
15

Pierwsze Liveboxy pojawiły się w Orange 13 lat temu, ale okazuje się, że są jeszcze klienci, którzy z nich aktywnie korzystają. wymienia się tu jednego rekordzistę, który od 2007 roku korzysta ze starego Liveboxa do dziś. Orange postanowił więc zmobilizować takich klientów do wymiany na nowsze, bezpieczniejsze Liveboxy 2.0 i ogłosił na swoim blogu, że wymiana taka będzie bezpłatna.

Czy warto to zrobić? Jak najbardziej to wiele większe możliwości, jak podłączenie zewnętrznego dysku i współdzielenie plików czy multimediów z innymi mieszkańcami domu podłączonymi do sieci. No i najważniejsze lepsze szyfrowanie sieci.

Do tego sam proces wymiany ma być jak najmniej inwazyjny, Orange wyśle po prostu listy z informacją o wymianie do tych klientów, korzystających ze starych Liveboxów, a później, w przeciągu 5 dnia, nowe Liveboxy 2.0. Nic nie trzeba zamawiać czy płacić później.

Wszyscy użytkownicy starego modelu, dostaną niebawem list z zaproszeniem do bezpłatnej wymiany, którą chcemy przeprowadzić w sposób jak najbardziej wygodny dla klientów. Po prostu, w ślad za listem – najpóżniej w ciągu 5 dni po jego nadaniu, wyślemy im do domu nowego Liveboxa 2.0. Nie trzeba niczego zamawiać i za nic płacić. Jedno, o co chcemy poprosić to, by po otrzymaniu przesyłki, w jakimś niedługim czasie wymienić router na nowy. Stary można przy okazji zwrócić w najbliższym salonie Orange. Również w najbliższym salonie można będzie dokonać wymiany starego Liveboxa na nowego, nawet jeśli z jakiegoś powodu list z wiadomością o wymianie nie trafił do użytkownika. Stare urządzenia oddane w salonach zostaną przekazane do profesjonalnego recyklingu, tak by nie zaśmiecały środowiska naturalnego.

Co ważne, wymiana nie skutkuje zmianami w obowiązującej umowie, czyli nie musicie się martwić, że jakoś automagicznie przedłuży się Wam okres jej obowiązywania. Więcej szczegółów i porównań starych modeli z nowym znajdziecie na dedykowanej stronie orange.pl/view/livebox20.

Źródło: Blog Orange.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu