Motoryzacja

Opel GT X Concept to początek nowego wyglądu Opli. Mają być jeszcze ładniejsze

AL
Albert Lewandowski
12

Nowoczesność - nowy język stylistyczny niemieckiej firmy należącej do francuskiego koncernu PSA stara się opierać o to słowo. Prototypowy Opel GT X Concept to jedynie przedsmak nadchodzących nowości.

Opel GT X Concept to przełom

Oficjalna prezentacja tego auta odbędzie się najprawdopodobniej dopiero na salonie w Paryżu, a teraz doczekaliśmy się zapowiedzi. Ma to służyć przede wszystkim podgrzaniu atmosfery przed właściwą premierą. Warto przyjrzeć się bliżej temu, na czym opiera się nowy język stylistyczny Opla.

Producent używa tu określenia kompas Opla. Tak został nazwany pas przedni, na który składać się mają cztery wybrzuszenia, inspirowane kaskiem motocyklowym, z kolei same światła oraz grill będą przypominać szczelinę rozdzielającą hełm na dwie części. Te dwie składowe będą elementami charakterystycznymi dla wszystkich przyszłych modeli marki.

Na bazie udostępnionych materiałów, mogę stwierdzić, że szykuje się bardzo elegancki styl, który będzie zarazem nowoczesny i minimalistyczny. W dodatku widać, że firma nie inspirowała się konkurencją i rozwinęła obecnie stosowany koncept. W mojej opinii już teraz ich oferta wygląda po prostu ładnie, choć cierpi na zbytnią różnorodność. Paradoksalnie w świecie motoryzacji to problem.

Odbudowa pozycji

Nowy wygląd będzie obecny we wszystkich autach do 2025 roku. Pierwsze samochody, wpisujące się w ten styl, powinny zadebiutować w 2020 roku wraz z debiutem kolejnej generacji Astry, która rozpocznie rewolucję i będzie zupełnie nowym rozdziałem po przejęciu przez PSA.

Koncept z kolei wykorzystuje pewne elementy z prototypu zaprezentowanego w 2016 roku. Pod maską zapewne nie znajdziemy już spalinowego silnika, a elektryczny i z pewnością będzie to samochód dynamiczny, mający pokazać potencjał kompasu Opla. Będzie miał za zadanie przede wszystkim się podobać i zbadać rynek, jak zareaguje na takie zmiany. Moim zdaniem Niemcy podążają słuszną drogą. Jestem ciekaw, jak będzie to wyglądało po przeniesieniu do seryjnych pojazdów – oby o niczym tu nie zapomniano.

źródło: informacje prasowe

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu