Smartfony

OnePlus 5 jednak słabszy niż się spodziewaliśmy

87

Ekran z rozdzielczością QHD, 8GB RAM i 256GB pamięci wewnętrznej - jeszcze niedawno mówiło się o takiej właśnie specyfikacji smartfona OnePlus 5. Tymczasem nowe informacje wskazują, że telefon nie będzie wcale tak "wypasiony", jak się spodziewaliśmy.

Nowe informacje na temat OnePlus 5 pochodzą z Chin i wydają się być bardziej prawdopodobne niż wcześniejsze plotki, według których telefon miałby dostać 8GB pamięci RAM i 256GB pamięci wewnętrznej. Czego więc powinniśmy spodziewać się po One Plus 5?

Specyfikacja OnePlus 5

Jeśli wierzyć najnowszym plotkom, OnePlus 5 zostanie wyposażony w ekran o przekątnej 5,5 cala i rozdzielczości FullHD (1080x1920), do tego w ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 835 oraz układ graficzny Adreno 540. Poza tym 6GB pamięci RAM oraz 128GB pamięci wewnętrznej. Telefon ma posiadać baterię o pojemności 3600 mAh z technologią szybkiego ładowania, która ma być o 25% wydajniejsza o tej znanej z ubiegłorocznych modeli telefonów.

Skąd takie różnice? Telefony z serii OnePlus charakteryzują się atrakcyjnymi cenami, co w związku z rosnącymi cenami podzespołów stwarza dla producentów ograniczenia. O ile oczywiście wciąż chcą być cenowo konkurencyjni - a na pewno chcą, w końcu to dobry sposób na znalezienie klientów. Telefony OnePlus bardzo często pojawiają się (również u nas) pod recenzjami flagowców, często Samsunga i Huawei - nie dziwię się, że jesteście nimi zainteresowani, cena jest atrakcyjna, a stosunek ceny do jakości i mocy bardzo dobry. Jeśli producent zdecydowałby się na 256GB pamięci wewnętrznej i 8GB pamięci RAM mogłoby się okazać, że cena nie jest już tak kusząca i telefon może nie poradzić sobie z konkurencją. Szczególnie, że jego premiera spodziewana jest w czerwcu, do tego czasu główni konkurenci mogą już doczekać się pierwszych drobnych przecen swoich flagowców.

źródło: 1, 2

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hotmobile