Apple

Apple pewne sukcesu "iPhone'a X" - zamawia 70 mln paneli OLED u Samsunga

Konrad Kozłowski
Apple pewne sukcesu "iPhone'a X" - zamawia 70 mln paneli OLED u Samsunga
16

Czyżby Apple było tak przekonane o sukcesie nowego iPhone'a? Najnowsze zamówienie u Samsunga opiewa bowiem na 70 mln sztuk paneli OLED, które trafią do wyjątkowego modelu, bo przygotowywanego na 10-lecie smartfonu Apple.

Jaki będzie iPhone X/iPhone 8?

Według najświeższych doniesień trzeci z planownanych modeli iPhone'a będzie posiadał ekran o przekątnej 5,2 cala, pod którym po raz pierwszy w historii nie znajdzie się typowy przycisk domowy. Sam ekran ma być typu edge-to-edge, czyli z minimalnymi, ledwo widocznymi wręcz ramkami. Obudowa ma być wykonana ze szkła, a najbardziej przykuwającym uwagę elementem będzie jego... cena. Nietórzy wspominają także o funkcji rozpoznawania twarzy dzięki sensorowi 3D.

Niewspomniane w materiale Nikkei rewelacje, o których słyszeliśmy wcześniej, zawierają zapowiedź znacznej poprawy możliwości kamery, pojawienia się noweo układu A11 oraz czytnika Touch ID wbudowanego w ekran. Nie brakuje informacji o ekranie True Tone , który zobaczyliśmy wcześniej w iPadzie Pro 9,7 cala oraz funkcjach opartych na rozszerzonej rzeczywistości, dzięki nowemu aparatowi.

Nie zabraknie dwóch, standardowychmodeli

Poza iPhonem X Apple zaprezentuje, rzekomo, dwa typowe modele - iPhone 7S i iPhone 7S Plus. Obydwa będą posiadały dotychczasowe rozmiary ekranów, choć oczywiście spodziewane są pewne zmiany. Jak chociażby pojawienie się bezprzewodowego ładowania i wodoodporność.

Koncept iPhone'a X autorstwa Gabora Balogha.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu