Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Mobile

OnePlus 2 już bez tajemnic. Znamy cenę, specyfikację i datę premiery

PW
Paweł Winiarski
27

Znamy specyfikację następcy OnePlus One, czyli po prostu…One Plus 2. Widać, że sprzęt się rozwija, nowa odsłona będzie po prostu bardziej dopracowana, a co za tym idzie lepsza. Dużo lepsza? Już sama prezentacja nowego telefonu OnePlus wypadła bardzo ciekawie. Wirtualna rzeczywistość, 360 stopni,...

Znamy specyfikację następcy OnePlus One, czyli po prostu…One Plus 2. Widać, że sprzęt się rozwija, nowa odsłona będzie po prostu bardziej dopracowana, a co za tym idzie lepsza. Dużo lepsza?

Już sama prezentacja nowego telefonu OnePlus wypadła bardzo ciekawie. Wirtualna rzeczywistość, 360 stopni, biuro w Chinach. Widzowie otrzymali kartonowe okulary, w które wsunęli swoje telefony z Androidem, by wziąć udział w prezentacji, pooglądać wywiady z klientami i obejrzeć film promocyjny. Ale do rzeczy.

OnePlus 2 prezentuje się ładniej od swojego poprzednika. Ramka ze stopu aluminium i magnezu połączona z elementami ze stali nierdzewnej. Co w środku?

Procesor: 64-bit Qualcomm Snapdragon 810
Ekran: Full HD 5.5” IPS LCD
Zasilanie: port USB Typu C
Bateria: 3300mAh litowo-polimerowa
Slot Dual-SIM
64GB pamięci wewnętrznej i pamięć flash eMMC 5.0
4GB pamięci RAM

Telefon nie posiada niestety slotu na zewnętrzną pamięć, wymiennej baterii i NFC.

Ulepszono aparat. Tylny otrzymał matrycę 13 megapikseli, 6 fizycznych soczewek, podwójną diodę LED, przysłonę f/2.0, stabilizację i laserowy focus. Poprzednik używał czujnika Sony, dwójka natomiast OmniVision. Nad nowym aparatem pracowali byli pracownicy firmy HTC. Przedni aparat dostał natomiast szeroki kąt i 5 megapikseli.

Czytnik linii papilarnych ma być szybszy od Touch ID znanego z iPhonów, odczytanie odcisku palca ma zająć mniej niż pół sekundy. Jak zapewne zauważyliście, telefon będzie ładowany przez port USB Typu C - i to jest nowość na miarę całego rynku. Oczywiście wspomniane złącze służyć będzie również do przesyłania danych.

OnePlus 2 otrzyma własny system operacyjny, OxygenOS, bazujący na Androidzie 5.1. Najprawdopodobniej sprzęt otrzyma jeszcze w tym roku Androida M. Urządzenie ma być dostępne jedynie w kolorze czarnym, choć będzie można kupić nakładki - kewlarową czy drewnianą.

Telefon będzie dostępny w krajach Unii Europejskiej i USA już od 11 sierpnia. Ma kosztować 389 dolarów w wersji 64GB, 4GB RAM i 329 dolarów w wersji 16 GB z 3GB pamięci RAM.

grafiki

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

OnePlus