Microsoft

Wiemy, jak będzie wyglądał One Outlook, nowa aplikacja Microsoftu

Kacper Cembrowski
Wiemy, jak będzie wyglądał One Outlook, nowa aplikacja Microsoftu
6

Oficjalna zapowiedź One Outlooka jest już coraz bliżej. Wyciekły materiały przedstawiające wygląd nowego programu Microsoftu!

Czym jest One Outlook? Doskonały plan Microsoftu

Ponad rok temu pojawiły się pierwsze informacje dotyczące tego, że Microsoft pracuje nad specjalną aplikacją Outlooka dla systemów Windows, Mac i Linux, która zastąpi domyślne aplikacje poczty i kalendarza w systemie Windows 11. Projekt nosił nazwę kodową Monarch, jednak trafi do odbiorców jako One Outlook, który jest oparty na dostępnej już webowej wersji Outlooka.

Źródło: Windows Central

Celem tego programu jest zbudowanie jednego programu Outlook działającego na komputerach windowsowych, Macach i wersji internecie. Obecnie firma Microsoft ma całe mnóstwo różnych programów, w tym Outlook Web, Outlook (Win32) dla systemu Windows, Outlook dla komputerów Mac oraz Poczta i Kalendarz w systemie Windows 10. Ale mimo że aplikacja będzie webową, to ma mieć natywną integrację z systemami operacyjnymi. Dzięki temu będzie można łatwo korzystać z opcji udostępniania, powiadomień czy przechowywania plików offline. One Outlook ma być z perspektywy użytkownika niezwykle wygodny i doskonale zintegrowany z systemem operacyjnym na którym jest uruchamiany.

Wiemy, jak będzie wyglądał One Outlook!

Jak informuje Windows Central, dzisiaj rano aplikacja One Outlook zaczęła działać dla kont służbowych i edukacyjnych. Nowa aplikacja jest prawie identyczna względem Outlook Web, który jest dostępny pod adresem Outlook.com. Dostępnych jest kilka nowych dodatków, takich jak chociażby możliwość skonfigurowania wstążki u góry do bardziej tradycyjnego stylu.

Źródło: Windows Central

Windows Central zauważyło również, że kontrolki okna w nagłówku Outlooka zostały delikatnie zmodyfikowane w taki sposób, aby były bardziej dostosowane do systemu operacyjnego. Tworzenie wiadomości lub tworzenie wydarzenia w kalendarzu powoduje wyświetlenie nowego okna - dokładnie tak samo, jak w postaci obecnego programu Outlook.

Mimo wszystko, aplikacja jest w wielu miejscach oznaczona jako „podgląd” lub „beta”, więc na pełnię funkcji o których wspomnieliśmy wcześniej jeszcze nie ma mowy. To, że One Outlook jest oparty na webowej wersji, tylko pomoże w dostarczeniu aplikacji na komputery z systemem macOS oraz Linux.

Źródło: Windows Central

Aplikacja mimo wszystko wygląda na całkiem dopracowaną i brakuje zaledwie kilku funkcji - oficjalnej zapowiedzi możemy spodziewać się całkiem szybko, niewykluczone, że podczas Microsoft Build 2022, który będzie miał miejsce 24-26 maja bieżącego roku. Najprawdopodobniej właśnie wtedy będziemy w stanie korzystać z aplikacji przy użyciu kont prywatnych. Chociaż w designie nie ma rewolucji, to należy przyznać, że całość prezentuje się naprawdę elegancko i wydaje się dosyć przejrzysta. Jeśli korzystacie z Outlooka, taka zmiana z pewnością Was ucieszy.

Źródło: Windows Central

Stock Image from Depositphotos

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu