Microsoft

One Outlook: aplikacja która zastąpi dotychczasowe kalendarze i klientów e-mail na Windows 10 (i nie tylko)

Kamil Świtalski
One Outlook: aplikacja która zastąpi dotychczasowe kalendarze i klientów e-mail na Windows 10 (i nie tylko)
0

Nowa aplikacja do obsługi poczty i kalendarza od Microsoftu będzie multiplatformowa i zaoferuje zupełnie nowe doświadczenie. Takiego Outlooka wypatruję z niecierpliwością!

O tym że Microsoft planuje drobne zmiany w swoich aplikacjach pocztowych dla Windows 10 mówi się od jakiegoś czasu. Dotychczas jednak nie znaliśmy żadnych szczegółów związanych z projektem, ale zmienia się to wraz z wyciekiem oprogramowania o nazwie kodowej Monarch / One Outlook. Jak czytamy:

to nowa wersja Outlooka zaprojektowana z myślą o dużych ekranach.

One Outlook — wyciekła nowa wersja oprogramowania. Jak wygląda w praktyce i czym będzie nowa wersja aplikacji do obsługi poczty od MS?

Obecna forma MS Outlook niewątpliwie skorzysta na powiewie świeżości. Tym ma być zintegrowane systemowo rozwiązanie, które poza opcją obsługi poczty zaoferuje także pełne wsparcie kalendarza. Oprogramowanie które wyciekło wymagało wewnętrznego konta MS, a do tego już zostało zdjęte. Co zatem wiemy o One Outlook?

Przede wszystkim będzie to klient, który oparty będzie na webowej wersji usług Microsoftu. Dzięki temu gigant z Redmond będzie miał multiplatformowe (działające zarówno na PC, Makach jak i bezpośrednio w przeglądarce — co czyni go niezwykle uniwersalnym) rozwiązanie, które każdemu zaoferuje to samo doświadczenie. Pozwoli im to na rozwoju i tylko jednego produktu, bo obecnie ma ich... cały zestaw: Outlook w przeglądarce, stary Outlook ze wsparciem Win32, Outlook na Maka, a przecież jest jeszcze Poczta i Kalendarz dla Windows 10. Ale mimo że aplikacja będzie webową, to — jak informuje Windows Central — ma mieć natywną integrację z systemami operacyjnymi. Dzięki temu będzie można łatwo korzystać z opcji udostępniania, powiadomień czy przechowywania plików offline. Cel jest taki, by One Outlook był z perspektywy użytkownika niezwykle wygodny i doskonale zintegrowany z systemem operacyjnym na którym jest uruchamiany.

One Outlook ma trafić do użytkowników w 2022 roku.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu