Felietony

Olimpiada w Google - Świetny pomysł i wykonanie

Grzegorz Ułan
Olimpiada w Google - Świetny pomysł i wykonanie
21

Muszę powiedzieć, że Google przygotowało się do tej imprezy nad wyraz dobrze. Po raz pierwszy widzę tak użytecznie wykorzystane puste miejsce po prawej stronie w tej wyszukiwarce. Dziś na przykład po kliknięciu w Doodle na stronie głównej, które jest obrazem dzisiejszych zmagań na pływalni, przeni...


Muszę powiedzieć, że Google przygotowało się do tej imprezy nad wyraz dobrze. Po raz pierwszy widzę tak użytecznie wykorzystane puste miejsce po prawej stronie w tej wyszukiwarce. Dziś na przykład po kliknięciu w Doodle na stronie głównej, które jest obrazem dzisiejszych zmagań na pływalni, przeniesieni zostaniemy do szczegółowych wydarzeń w tej dyscyplinie w dzisiejszym dniu jak i w kolejnych.

Dodatkowo podlinkowane zostały transmisje na żywo w Telewizji Polskiej, Eurosporcie oraz Eurovisionsports. Każde kolejne wydarzenie podlinkowane jest do kolejnych szczegółów, zarówno w zmaganiach kobiet jak i mężczyzn.

Gdy chcemy zapoznać się z terminarzem wszystkich dyscyplin, wystarczy wpisać w Google - Terminarz: Londyn 2012. Mamy tu też aktualną klasyfikację medalową.

Oczywiście, jeśli chcemy śledzić losy tylko naszej reprezentacji, również mamy taką możliwość po wpisaniu - Londyn 2012 Polska.

Osobiście interesuje się na tej olimpiadzie najbardziej zmaganiami naszych siatkarzy, w ulubionych ląduje więc ten link - Londyn 2012 Siatkówka.

Jeśli Was interesują inne dyscypliny możecie podobnie wskazać je w wyszukiwarce z frazą Londyn 2012 na początku.

Bardzo podoba mi się ta inicjatywa i projekt w wykonaniu Google. Na tę chwilę mam jedynie zastrzeżenie, co do godzin podawania wydarzeń na żywo. Raz są to terminy podawane według amerykańskiej strefy czasowej, raz naszej, za każdym razem trzeba zwracać na to uwagę. Umieszczana jest pod samymi terminarzami.

Szczegółowe informacje na temat projektu znajdziecie na stronie Igrzyska Olimpijskie 2012 w Londynie. Tam też można ustawić zdjęcie w tle na naszym profilu Google Plus z polską flagą.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Googleolimpiadawynikina żywo