Rzeczywistość rozszerzona

Okulary wirtualnej rzeczywistości od Samsunga? Jeszcze w tym roku!

Rafał Kurczyński
Okulary wirtualnej rzeczywistości od Samsunga? Jeszcze w tym roku!
3

Nie wiem, czy mieliście okazję korzystać z gogli wirtualnej rzeczywistości takich jak Oculus Rift, jednak jeżeli o nich słyszeliście, to nie zdziwi was informacja, że Samsung chce stworzyć podobne urządzenie, współpracujące ze swoimi smartfonami i tabletami. Projekt Oculus Rift pozwala nam na "we...

Nie wiem, czy mieliście okazję korzystać z gogli wirtualnej rzeczywistości takich jak Oculus Rift, jednak jeżeli o nich słyszeliście, to nie zdziwi was informacja, że Samsung chce stworzyć podobne urządzenie, współpracujące ze swoimi smartfonami i tabletami.

Projekt Oculus Rift pozwala nam na "wejście" do świata gry, umożliwiając nam na spoglądanie na świat przedstawiony w grze bardziej realistycznie, niż przed ekranem komputera. Sam miałem okazję grać w jakąś bliżej niesprecyzowaną grę FPS na konsoli Nintendo Wii i muszę przyznać, że o ile pomysł na taką rozgrywkę jest fenomenalny, to prawdopodobna cena gogli może od siebie odrzucić, bo na sto procent, gogle nie będą kosztować symbolicznych 200 dolarów. Dosyć niedawno, właścicielem projektu stał się sam Facebook, pragnąc spopularyzować ten nowy sposób postrzegania gier komputerowych i multimediów, zarówno na dyskach twardych urządzeń, jak i w sieci.

Samsung pragnąc odebrać Facebookowi parę procent nowych użytkowników, planuje jeszcze w tym roku rozpocząć sprzedaż swoich okularów, które moim zdaniem, będą idealnym konkurentem zarówno dla Oculusa Rift, jak i Google Glass (choć w przypadku okularów Google, chodzi mi głównie o wygląd urządzenia) - ale powróćmy do konkretów.

Produkt Samsunga ma być przede wszystkim rozszerzeniem możliwości naszych smartfonów, co pokazują ambicje i zapowiedzi firmy - chcemy stworzyć okulary wirtualnej rzeczywistości współpracujące z naszymi smartfonami, tabletami i zegarkiem Gear.

Już jakiś czas temu, media wskazywały na to, że Samsung pragnie stworzyć własne okulary o nazwie "Gear Glass", a teraz dowiadujemy się, że wyświetlacz urządzenia prawdopodobnie będzie stworzony w technologii OLED, co pozwoli na prześcignięcie Oculusa Rift pod względem jakości wyświetlanego obrazu - po moich 15 minutowych testach muszę przyznać, że obraz wyświetlany w tym urządzeniu jest jedynie średni.

Pewne jest to, że Samsung nie chce pokonać konkurencji w postaci Facebooka, wprowadzając okulary "tańsze" od gogli Oculus. Pierwsze próby znacznie tańszej sprzedaży sprzętu przez Samsunga będzie jedynie próbą obniżenia cen sprzętu konkurencji, co na samym końcu gry w podchody spowoduje, że okulary wirtualnej rzeczywistości będą na tyle tanie, abyśmy mogli z nich korzystać - wtedy Samsung, robiąc to, co robi ze smartfonami, zdominuje ten rynek. Na chwilę obecną, nic nie wskazuje na to, jakiego systemu operacyjnego użyje producent rozsławionych na całym świecie smartfonów z rodziny Galaxy, jednak nie liczyłbym na Tizena - Android wydaje się być w tej kwestii o wiele lepszą propozycją, jest po prostu pewniejszy.

Okulary wirtualnej rzeczywistości, słuchawki, i panel informujący nas o powiadomieniach z telefonu - tak właśnie Samsung podchodzi do rozwijanego właśnie eksperymentu, który ma spore szanse na to, aby stać się ogromnym sukcesem - w końcu, to kolejny po Galaxy Note, wynalazek Samsunga, łączący zalety dwóch kompletnie innych od siebie podejść do wirtualnej rzeczywistości i wyświetlania powiadomień, a skoro raz się udało, to dlaczego Gear Glass nie miałby powtórzyć sukcesu Galaxy Note?

Źródło informacji: AndroidCentral;

 

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu