Chrome

Okres wsparcia wszystkich Chromebooków został przedłużony do 5 lat!

Rafał Kurczyński
Okres wsparcia wszystkich Chromebooków został przedłużony do 5 lat!
32

Liczba komputerów z systemem Google - Chrome OS rośnie, a ich sprzedaż stale się poprawia, dzięki czemu komputery typu Chromebook, czy Chromebox coraz śmielej zastępują tablety i komputery w domach zwykłych użytkowników komputerów na zachód od naszej pięknej Polski. Na chwilę obecną, kupując nowe...

Liczba komputerów z systemem Google - Chrome OS rośnie, a ich sprzedaż stale się poprawia, dzięki czemu komputery typu Chromebook, czy Chromebox coraz śmielej zastępują tablety i komputery w domach zwykłych użytkowników komputerów na zachód od naszej pięknej Polski.

Na chwilę obecną, kupując nowego Chromebooka, czy Chromebox, przez cztery lata możemy czuć się bezpiecznie, ponieważ Google będzie dostarczało nam aktualizacji oprogramowania oraz nowych funkcji. Czas ten jest dosyć rozsądnym wyznacznikiem cyklu kupowania nowych komputerów z systemem Google, jednak to ma się zmienić.

Według najnowszych informacji udostępnionych przez Brandona Tillera, zespół odpowiedzialny za Chrome OS, postanowił przedłużyć czas wspierania każdego urządzenia z systemem Chrome OS do pięciu lat, co niewątpliwie jest bardzo długim czasem - w końcu, z roku na rok, wydajność naszych komputerów znacznie się od siebie różni. Najpewniej spowodowane jest tym, że nawet najsłabsze komputery z autorskim systemem Google są wystarczające do płynnej pracy systemu (pomijając te z układem Samsunga), dlatego też najpewniej, według wewnętrznych prognoz działu odpowiedzialnego za system, te będą w stanie potrzymać ten standard rok dłużej, niż wcześniej spekulowano.

Na chwilę obecną, komputerów z platformą Google przybywa, co zauważyć możemy po licznych przeciekach publikowanych na łamach naszego bloga. Jeżeli jesteście właścicielami urządzeń z Chrome OS, lub po prostu chcecie stać się posiadaczami takowego sprzętu, powinniście przyjrzeć się tej rozpisce, która zdradza okres, przez jaki możemy być pewni kolejnych aktualizacji oprogramowania.

Jestem ciekawy, co stanie się z Chromebookami, które przestaną być już aktualizowane przez Google, choć z drugiej strony, projekt Chromium jest prężnie rozwijany i pomimo paru braków względem Chrome OS, będzie idealną alternatywą dla starego oprogramowania w przestarzałym sprzęcie. Chcąc nie chcąc, z powyższej informacji można się tylko cieszyć, ponieważ nawet bardzo leciwy sprzęt uzyska możliwość korzystania z najnowszej wersji oprogramowania Chrome OS, co nie zmieni się jeszcze przez dłuższy czas.

Źródło informacji: Cnet;

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Chrome OSChromebookChromebox