Office

Office Delve, czyli kolejna aplikacja Microsoftu w Google Play i AppStore [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Office Delve, czyli kolejna aplikacja Microsoftu w Google Play i AppStore [prasówka]
10

Microsoft nie spoczywa na laurach jeśli chodzi o Androida i iOS. W sklepach Google Play i AppStore pojawiła się kolejna aplikacja od firmy z Redmond. Office Delve jest adresowany do użytkowników usługi Office 365 i pozwala im w szybki oraz prosty sposób podejrzeć, jakie osoby mają dostęp do wybranyc...

Microsoft nie spoczywa na laurach jeśli chodzi o Androida i iOS. W sklepach Google Play i AppStore pojawiła się kolejna aplikacja od firmy z Redmond. Office Delve jest adresowany do użytkowników usługi Office 365 i pozwala im w szybki oraz prosty sposób podejrzeć, jakie osoby mają dostęp do wybranych dokumentów i jakie zmiany w nich zostały wprowadzone.

Office DelVe

Office Delve to narzędzie o zastosowaniu raczej biznesowym. Użytkownicy subskrypcji Office 365 mogą dzięki tej aplikacji podglądać zmiany, jakie zostały wprowadzone do poszczególnych dokumentów, a także komentować je dzięki wbudowanemu mechanizmowi recenzji. Możliwe jest również przeglądanie osób pracujących nad danymi projektami i dzielenie się wybranymi treściami poprzez generowanie publicznych linków lub wykorzystywanie wbudowanego w Androida mechanizmu udostępniania. Całość ubrano w przyjemny dla oka interfejs z przewijanymi pionowo kafelkami. Wygląda to naprawdę efektownie, choć niestety chyba nie jest jeszcze dostępne w Polsce - u mnie Google Play pokazuje, że wszystkie urządzenia są niezgodne.

Hearthstone na smartfony

Blizzard długo kazał czekać na smartfonową wersję Hearthstone'a. W końcu jednak się udało przygotować specjalną wersję interfejsu i wprowadzić tę popularną karciankę na małe ekrany. Na pierwszy rzut oka jest dobrze - najmniejsze elementy interfejsu zostały specjalnie uwydatnione, a miejscami zreorganizowano układ treści tak, aby utrzymać należytą czytelność oraz przejrzystość. Może na 4-calowych smartfonach zabawa nie będzie zbyt przyjemna, ale posiadacze przynajmniej 5-calowych ekranów nie powinni mieć powodów do narzekania. Najnowsza aktualizacja to ponadto wbudowany system informowania o słabym połączeniu internetowym oraz szereg poprawionych błędów. Jeżeli jeszcze się wypróbowaliście Hearthstone, jest ku temu okazja. Szczególnie, ze gra ma dość fajnie zaimplementowany model free-to-play. Na osoby, które rozegrają swoją pierwszą partie na smartfonie czekają również bonusowe paczki wirtualnych kart.

Google Play bardziej rodzinny

W Google Play niebawem pojawi się nowa kategoria: Zaprojektowane dla rodzin (Designem for Families). Taką nazwę nosi jednocześnie uruchomiony przez Google specjalny program dla deweloperów, który ma zachęcić ich do tworzenia aplikacji adresowanych dla całych rodzin. Programy tego typu mają przechodzić specjalny proces weryfikacji i otrzymają własną kategorię. W rezultacie zostaną też specjalnie wyeksponowane w sklepie, co drastycznie zwiększy ich szanse na sukces. Kategoria ma ruszyć w ciągu najbliższych kilku tygodni.

To kolejny po YouTube Kids taki ruch Google'a. Na pozór wygląda to pozytywnie, ale po głębszej analizie okazuje się, że stoi za tym również chęć serwowania komunikatów reklamowych adresowanych głównie do najmłodszych. Kierowanie reklam bezpośrednio do podatnych na nią kilkuletnich dzieci jest kwestią dość kontrowersyjną, co stało się powodem dyskusji za oceanem. U nas chyba póki co nie ma powodów do zmartwień, bo Google nieszczególnie kwapi się do serwowania odpowiednio filtrowanych treści polskim maluchom.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu