Telekomy

Oferty komórkowe z największym transferem, powyżej 100 GB w miesiącu

Grzegorz Ułan
Oferty komórkowe z największym transferem, powyżej 100 GB w miesiącu
13

Jeszcze do niedawana, limit 100 GB transferu danych w miesiącu był standardem w dedykowanych ofertach na internet mobilny do routera, co było przydatne w lokalizacjach bez dostępu do internetu stacjonarnego. Dziś już okazuje się, że te 100 GB powoli staje się standardem w ofertach komórkowych do smartfona.

Tak więc dzisiejsze zestawienie ofert będzie miało wyjątkowo tylko jedno kryterium - niezależnie czy oferta z zobowiązaniem na dwa lata, miesiąc czy bez zobowiązania, ważne by limit transferu był równy lub większy 100 GB w miesiącu.

Oferta T-Mobile bez limitu danych

Wyjątkowo też zaczynamy nie alfabetycznie, a od końca, czyli od T-Mobile, który na razie jako jedyny operator w Polsce udostępnił ofertę komórkową bez limitu danych czy nawet w jednym planie i bez limitów prędkości.

Oferta ta pojawiła się rok temu, i była z pewnością jednym z powodów świetnych wyników T-Mobile przy przenoszeniu numerów w ubiegłym roku - jako jedyny operator zakończył 2022 rok z dodatnim bilansem (więcej klientów przyjął od konkurencji niż jej oddał).


Mimo to, żaden operator nie zdecydował się jeszcze na udostępnienie podobnej oferty swoim klientom. Mamy tu dwa plany za 65 zł i 85 zł miesięcznie. W pierwszym z nich skorzystamy z transferu danych bez limitu, a jedynie z ograniczeniem prędkości do 30 Mb/s, a w droższym planie bez limitu danych i prędkości.

Oferty komórkowe z dużym litem GB

Co na tę chwilę u pozostałych operatorów?

a2mobile

Tu już wracamy do kolejności alfabetycznej - w a2mobile na kartę mamy dostępny jeden pakiet z limitem 120 GB transferu danych w miesiącu. Kosztuje on 59,90 zł miesięcznie, a więc zaledwie 5 zł taniej niż przy braku limitów w T-Mobile.

INEA

INEA rzadko pojawia się w naszych zestawieniach, tym razem od razu z dwoma pakietami.


Pierwszy abonament komórkowy, to pełen no limit na rozmowy i wiadomości oraz 100 GB transferu danych za 54,90 zł miesięcznie, a za 10 zł więcej możemy podwoić sobie ten limit do aż 200 GB w miesiącu.

Klucz Mobile

Nieco taniej limit 100 GB kosztuje w ofercie na kartę Klucz Mobile, gdzie zapłacimy za taki cykliczny pakiet 49,90 zł miesięcznie.

Lajt Mobile

W abonamencie Lajt Mobile - miesięczny okres wypowiedzenia, za limit 100 GB w dzień i 200 GB w noc zapłacimy przez pierwsze 3 miesiące 39,99 zł, a od czwartego miesiąca 49.99 zł miesięcznie.

Lycamobile

Lycamobile to oferta na kartę, wśród dostępnych w niej pakietów znalazłem jeden z limitem 100 GB transferu danych w miesiącu, który to kosztuje 49 zł.

Nju Mobile

W Nju Mobile na limit 100 GB trzeba poczekać rok od aktywacji nowego numeru lub przeniesieniu od innego operatora, a dwa lata na 120 GB transferu danych w miesiącu za 39 zł.

Orange Flex

W innej submarce Orange - Orange Flex w jednej z subskrypcji mamy aż 150 GB transferu danych, ale za 80 zł miesięcznie. Inny temat, że w tej ofercie możemy wziąć dodatkową kartę SIM z tym samym numerem za darmo, więc można tu stworzyć ofertę hybrydową - komórkowa do smartfona + na internet mobilny do routera, czyli po 40 zł za każdą.

Orange

W abonamencie Orange mamy podobne ceny jak w T-Mobile abonament - 65 i 85 zł miesięcznie. W tańszym planie 140 GB dostępne jest tylko w pierwszym roku, w drugim 70 GB. Powyżej 100 GB mamy w droższym abonamencie przez cały okres umowy - 300 GB w pierwszym roku i 150 GB w drugim.

Otvarta

Podobną ofertę, co w Lajt Mobile znajdziecie u operatora Otvarta - 100 GB w dzień i 200 GB w nocy kosztuje u tego operatora 49,99 zł miesięcznie - umowa z miesięcznym okresem wypowiedzenia.

Play

W abonamencie Play dostępne są aktualnie trzy plany z limitem transferu danych powyżej 100 GB - za 50 zł miesięcznie: 120 GB, za 70 zł: 240 GB, a za 80 zł: 300 GB. W tym ostatnim planie, dodatkowo dostajemy kartę SIM do routera z limitem 200 GB, a więc za 80 zł mamy 500 GB, a w Orange Flex tylko 150 GB w tej samej cenie.

Plus

Na koniec został nam jeszcze abonament w Plusie. Tutaj możemy wybierać spośród dwóch planów z limitem 120 GB i 240 GB w miesiącu, za odpowiednio 65 zł i 85 zł miesięcznie. Dodatkowo w obu abonamentach dostajemy na cały okres umowy dostęp do serwisu streamingowego z filmami i serialami Disney+ za darmo.


Stock Image from Depositphotos.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu