Telekomy

Od dziś 5G dla klientów nju mobile. Jak wyglądają obecnie oferty submarek „wielkiej czwórki”

Grzegorz Ułan
Od dziś 5G dla klientów nju mobile. Jak wyglądają obecnie oferty submarek „wielkiej czwórki”
6

Orange zgodnie z obietnicą sprzed tygodnia, udostępnił dziś 5G klientom korzystającym z nju mobile. Z tej okazji postanowiłem się przyjrzeć dziś aktualnym ofertom submarek Orange, Play, Plus i T-Mobile.

5G w ofercie nju mobile

Udostępnienie dziś 5G klientom nju mobile nie do końca pokrywa się z prawdą, bo okazuje się, że proces ten jest nieco bardziej wydłużony, niż się można było spodziewać.

Otóż, automatycznie 5G włącza się tylko klientom internetu mobilnego - plan nju internetowy oraz wszystko za nie więcej niż 29 zł w nju na kartę.

Z kolei klienci już korzystający z nju na abonamentu muszą się uzbroić w cierpliwość, plany z 5G trzeba ręcznie włączyć na swoim koncie (nju 29 zł 5G lub nju 39 zł 5G) i poczekać na ich aktywację do nowego okresu rozliczeniowego.

Oferty submarek Orange - Orange Flex i nju mobile

Orange Flex

W Orange Flex 5G pojawiło się dużo wcześniej. Aktualnie ta nowa technologia dostępna jest w trzech z pięciu planów subskrypcyjnych - za 35 zł (45 GB transferu danych), za 50 zł (80 GB transferu danych) oraz za 80 zł (150 GB transferu danych). Pozostałe dwa plany kosztują 25 zł i 30 zł, a zawierają odpowiednio 15 GB i 30 GB transferu danych, bez dostępu do 5G. Oczywiście wszystkie plany mają nielimitowane rozmowy i wiadomości SMS/MMS.

Nju Mobile

Pojawienie się 5G w nju mobile sprawia, że jest to aktualnie najtańsza opcja na 5G w zasięgu sieci Orange. W abonamencie Orange najtańszy abonament z 5G kosztuje 60 zł, w ofercie na kartę pakiet z 5G kosztuje z kolei 39 zł.

W nju mobile najtańszy plan z dostępem do 5G kosztuje 29 zł, zawiera pełen no limit na rozmowy i wiadomości oraz 20 GB transferu na start, 40 GB po pół roku stażu, 50 GB po roku i 60 GB po dwóch latach. Droższy plan za 39 zł to dwa razy większy pakiet transferu danych, a plan za 19 zł to nielimitowane rozmowy i 3 GB transferu danych na start, bez dostępu do 5G.

Orange udostępnił też 5G w ofercie na kartę w planie za 29 zł, który zawiera 10 GB transferu danych na start i 30 GB po dwóch latach. Pakiet za 19 zł to nielimitowane rozmowy i wiadomości. Jest tu jeszcze pakiet dzienny, kosztujący 1,20 zł za dzień nielimitowanych rozmówi i wiadomości oraz od 250 MB do 750 MB (w zależności od stażu w sieci) transferu danych dziennie.

Ostatnią opcją na 5G w nju mobile jest jeszcze oferta na internet mobilny, kosztująca 29 zł miesięcznie i zawierająca 60 GB transferu danych na start - 180 GB po dwóch latach stażu.

Oferta submarki Plusa - Plush na abonament i kartę

Drugim operatorem, który już udostępnił 5G w swojej submarce jest Plus. W Plush na abonament mamy dwa plany z 5G - za 30 zł miesięcznie (20 zł przez pierwszy rok) oraz za 50 zł, zawierające odpowiednio 30 GB i 60 GB transferu danych.

Dwa pozostałe plany kosztują 25 zł miesięcznie, różnią się okresem zobowiązania (miesiąc lub dwa lata) oraz transferem danych. W umowie z miesięcznym okresem wypowiedzenia dostajemy na start 15 GB, 20 GB po dwóch latach stażu, a przy umowie na 2 lata - 20 GB dostępne jest od razu.

Oferta na kartę w Plush to dwa pakiety za 30 zł i 40 zł. Droższy pakiet jest z dostępem do 5G, a jeśli chodzi o transfer danych - wraz z obowiązującą promocją przez najbliższy rok można uzyskać tu odpowiednio 130 GB i 135 GB transferu danych w miesiącu, a po roku dodatkowe 300 GB na konto.

W przypadku oferty na internet mobilny, możemy w Plush skorzystać z dwóch planów z miesięcznym okresem zobowiązania. Plan za 30 zł to 60 GB transferu danych, który po roku się podwaja, a droższy plan za 60 zł to już 200 GB transferu z dostępem do 5G.

Oferty submarek Play - Red Bull Mobile i Virgin Mobile

Red Bull Mobile

Pierwsza submarka Play - Red Bull Mobile wydaje się już opuszczona, od dawna nie aktualizowana, wygląda dość marnie obecnie na tle konkurencji.

W ofercie na abonament mamy dwa plany za 30 zł. W opcji z miesięcznym okresem wypowiedzenia dostajemy zaledwie 10 GB transferu danych, przy umówię na rok nieco więcej, bo 15 GB.

Trochę lepiej wyglada to w ofercie na kartę - za 30 zł możemy korzystać z 20 GB transferu danych (10 GB z pakietu + 10 GB z bonusu za doładowanie).

Virgin Mobile

W Vrgin Mobile mamy trzy abonamenty - bez zobowiązania kosztuje od 15 zł do 30 zł, w zależności od wykorzystanego transferu (1 zł za 1 GB). Dwa plany z zobowiązaniem na dwa lata kosztują 30 zł i 40 zł, a zawierają 40 GB i 60 GB transferu danych w miesiącu.

W ofercie na kartę w Virgin Mobile możemy wybrać spośród pięciu pakietów, z czego cztery są miesięczne, jeden tygodniowy.

W pakiecie #GIGAMAKS działa promocja znana z ofert na kartę "wielkiej czwórki" - 1200 GB na rok, a więc łącznie można w nim mieć 130 GB transferu miesięcznie.

Interesująco wygląda tu oferta na internet mobilny, zwłaszcza plan za 50 zł - to jeden z największych obecnie limitów w ofercie bez zobowiązania na rynku w tej cenie: 220 GB. Pozostałem dwa plany kosztują 30 zł i 40 zł i zawierają 60 GB i 120 GB transferu danych.

Oferta submarki T-Mobile - Heyah

Pozostała nam jeszcze Heyah - subskrypcja i oferta na kartę. W subskrypcji Heyah 01 dostępne są dwa plany za 19,99 zł i 29,99 zł miesięcznie. Mamy tu pełen no limit na rozmowy i wiadomości oraz 20 GB i 40 GB transferu danych.

Z kolei w ofercie na kartę Heyah możemy wybierać spośród trzech nielimitowanych pakietów na rozmowy i wiadomości oraz z limitu transferu danych na poziomie 35 GB, 55 GB i aż 70 GB w miesiącu - w cenie 25 zł, 35 zł i 45 zł miesięcznie.

W przypadku oferty na internet mobilny, dostępny jest tylko jeden pakiet w subskrypcji Heyah 01 - z limitem transferu danych 50 GB w miesiącu za 19,99 zł.

Jak widać, jest w czym wybrać, jeśli chodzi o oferty submarek naszych operatorów infrastrukturalnych, zarówno spośród ofert komórkowych na abonament (z i bez zobowiązania) czy na kartę, jak i na internet mobilny - w atrakcyjnych cenach. Warto tu jeszcze odnotować, że dostęp do 5G w swoich submarkach mają obecnie tylko Orange i Plus, Play i T-Mobile nie zdecydowali się jeszcze na taki krok.

Stock Image from Depositphotos.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu