Telekomy

Nju Mobile ma 9 lat. Czy którykolwiek z operatorów daje dziś więcej za 29 zł?

Grzegorz Ułan
Nju Mobile ma 9 lat. Czy którykolwiek z operatorów daje dziś więcej za 29 zł?
25

To już 9 lat od debiutu rewolucyjnej w tamtym czasie oferty nju mobile, która odmieniła zupełnie rynek ofert bez zobowiązania i krótkoterminowych. Do dziś w wielu aspektach oferta nju mobile jest nie do przebicia, ale czy wciąż jest najlepszą opcją?

Na pewno bezkonkurencyjna do dziś jest opcja numeru dodatkowego w ofercie nju mobile z miesięcznym okresem wypowiedzenia. Za zaledwie 9 zł miesięcznie możemy dobrać do swojego konta  drugi numer, na którym od razu włącza się cała zawartość usług z numeru głównego.

W rezultacie w planie za 29 zł + 9 zł, co daje 38 zł mamy pełen no limit na rozmowy, wiadomości SMS/MMS i 20 GB transferu danych na start, po pół roku 40 GB, po roku 50 GB, a po dwóch latach stażu 60 GB na dwóch numerach.

Nie bez powodu wspominam o tym planie, bo jak podaje Orange w swojej notce z okazji 9 urodzin nju mobile, to najchętniej wybierany plan w ofercie tej submarki.

Wciąż najchętniej wybieraną opcją jest abonament „bez limitu 29 zł” – czyli nielimitowane rozmowy na numery komórkowe i stacjonarne, nielimitowane SMS/MMS tak w kraju i w roamingu w UE, oraz internet 20 GB w kraju (w roamingu w UE 4,04 GB), które po pół roku zwiększy się do 40 GB.

Na ile konkurencyjna jest to dziś oferta? Sprawdźmy - pod uwagę bierzemy oferty bez dwuletniego zobowiązania, w podobnej cenie (za nie więcej niż 30 zł) .

Nju Mobile vs w zasięgu sieci Orange

I tak, w subskrypcji Orange Flex za 30 zł możemy aktywować plan z 30 GB transferu danych. Z kolei w ofercie na kartę w Orange, za 30 zł dostępne jest od razu 45 GB transferu danych i działa kumulowanie niewykorzystanego transferu przy kolejnych doładowaniach.

Nju Mobile vs oferty w zasięgu sieci Play

W Red Bull Mobile za 30 zł jest tylko 10 GB transferu danych, więc przejdźmy od razu do Virgin Mobile, gdzie w ofercie na kartę za 30 zł mamy plan z 30 GB transferu danych. Brakuje jednak nielimitowanych MMS-ów w cenie oraz roamingu w UE.

W Mobile Vikings za 25 zł mamy 25 GB transferu, ale również brakuje roamingu UE, jest za to kumulowanie niewykorzystanego transferu.

Nju Mobile vs oferty w zasięgu sieci Plus

Dużo więcej ofert w tej cenie mamy w zasięgu sieci Plus. Zaczynając alfabetycznie za 24,90 zł w a2mobile na kartę dostępny jest plan z 20 GB transferu danych, czyli tyle samo co w nju mobile na start, jednak znowu bez roamingu UE.

W Lajt Mobile za 24,99 zł jest aż 30 GB transferu danych, działa roaming w UE, jednak po przekroczeniu w nim 50 minut lub 50 SMS-ów w miesiącu, koszt pakietu rośnie  o 20 zł w danym okresie rozliczeniowym.

Lycamobile ma pakiet w podobniej cenie 25 zł, ale do wykorzystania mamy tu już 50 GB - jest tu roaming w UE, kumulowanie niewykorzystanego transferu danych, ale brakuje nielimitowanych MMS-ów w cenie.

Kolejny operator wirtualny na nadajnikach Plusa - Otvarta, za 29,99 zł daje 21 GB transferu danych lub 31 GB przy przeniesieniu numeru, eSIM, 5G oraz bezpłatny pakiet wakacyjny (500 minut na rozmowy w UE, Norwegii, Islandii i Lichtensteinie - ważne 14 dni, dwa razy w roku)

W Plus i Plush na kartę za 30 zł dostępny jest pakiet z 30 GB transferu danych z kumulacją niewykorzystanego transferu, a w Plush abonament za 25 zł, ale 20 GB dostępne jest dopiero po dwóch latach stażu.

Na koniec zostaje Premium Mobile z pakietem za 29,70 zł z limitem 30 GB transferu danych na start, bez roamingu UE.

Nju Mobile vs oferty w zasięgu sieci T-Mobile

W zasięgu sieci T-Mobile, mamy trzy oferty w podobnej cenie. W ofercie na kartę za 30 zł dostępny jest limit transferu danych 30 GB, do tego pakiet Supernet Video w jakości DVD.

W submarce Heyah z kolei, w ofercie na kartę za 25 zł mamy 35 GB transferu danych, a w subskrypcji Heyah 01 za 19,99 zł - 20 GB, tyle co na start w nju mobile za 10 zł drożej.

W zasadzie więc, żaden operator do dziś nie udostępnił lepszego planu niż ten za 29 zł w nju mobile. Są oczywiście pakiety, gdzie na start dostajemy większy limit transferu, ale z drugiej strony brakuje w nim detali, którymi nju mobile przewyższa nadal inne oferty.

Mówię tu też o bonusowych GB za staż, numerze dodatkowym czy internecie dodatkowym, które sprawiają, iż oferta nju mobile cały czas jest niezwykle atrakcyjna na tle innych ofert dostępnych na rynku.  No może tylko w kontekście trzech numerów oferta Heyah 01 wydaje się konkurencyjna - za 19,99 zł na numerze (w nju mobile za 19,00 zł) można od razu korzystać z 20 GB transferu danych na osobę (w nju mobile dopiero po dwóch latach).

Oczywiście klienci chętnie widzieliby w nju mobile jeszcze dostęp do 5G, ale ten może pojawi się dopiero na 10. urodziny?  Tymczasem z okazji 9. urodzin, każdy klient (abonament + oferta na kartę) może aktywować sobie w okresie od 25 kwietnia do 1 maja 2022 roku, dodatkowy bezpłatny pakiet 9 GB (ważny przez 30 dni w kraju) - wystarczy wysłać bezpłatnego SMS-a o treści URODZINY pod numer 80955.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu