Telekomy

Oferty internetu mobilnego z limitem 100 GB i transferem nocnym bez zobowiązania

Grzegorz Ułan
Oferty internetu mobilnego z limitem 100 GB i transferem nocnym bez zobowiązania
25

Internet mobilny, oferty wyrastają jak grzyby po deszczu. Operatorzy wymyślają różne promocje, obniżają ceny, obiecują gruszki na wierzbie byle zwrócić uwagę konsumentów. Czy promocje są dla nas faktycznie korzystne? Na co należy zwrócić uwagę? Prezentujemy kilka najciekawszych obecnie ofert.

Zacznijmy od bohatera dzisiejszej nowości Otvarta. To nowy operator wirtualny, działający na nadajnikach Plusa, który zadebiutował w naszym kraju na początku marca tego roku. Mają w swojej ofercie abonamenty telefoniczne z umową na czas nieokreślony oraz na 2 lata oraz oferty na internet mobilny z dynamicznym adresem IP lub ze stałym (publicznym lub prywatnym).

Otvarta - Internet mobilny 100 GB + 100 GB w nocy

Nowość dotyczy zwykłej oferty na internet mobilny z dynamicznym IP. Kiedy Otvarta startowała w Polsce najdroższy pakiet kosztował 48,99 zł za miesiąc. Teraz ta sama oferta kosztuje 39,99 zł, dostajemy do tego pakiet transferu danych do wykorzystania w dzień w wysokości 100 GB oraz dodatkowy pakiet 100 GB do wykorzystania w mocy pomiędzy 00.00 - 08.00.

To oczywiście ważne, bo często taką kartę SIM wkładamy w mobilny router i nie chcemy się później przejmować, co będzie po wykorzystaniu transferu. Otóż jest w tej ofercie "lejek", cytując za regulaminem:

Po wyczerpaniu Ilości GB dostępnych w ramach Opłaty Abonamentowej w danym Okresie Rozliczeniowym prędkość dostępu do Usługi Internetu Mobilnego zostanie zredukowana do parametrów poniżej 32 kb/s do czasu zakończenia Okresu Rozliczeniowego. W ramach Taryf określonych w Tabeli nr 1 pobieranie i wysyłanie danych naliczane jest za każde rozpoczęte 5 kB oddzielnie za dane odebrane i wysyłane.

Klucz Mobile - Internet mobilny 100 GB + 200 GB w nocy

Większą paczkę danych na transfer nocy oferuje aktualnie Klucz Mobile (również działają na nadajnikach Plusa), ale drożej niż w Otvarta, bo za 50 zł miesięcznie, w tym mamy 100 GB transferu w dzień i 200 GB do wykorzystania w nocy.

W regulaminie doczytałem, że w godzinach 1:00 – 8:00, nic natomiast nie znalazłem o "lejku" więc po wyczerpaniu internet jest rozłączany, ewentualnie możemy dokupić pakiet dodatkowy od 3 GB do 15 GB w cenie od 10 do 35 zł.

Premium Mobile - Internet mobilny 100 GB + 200 GB w nocy

Podobną ofertę ma również Premium Mobile, czyli kolejny operator działający na nadajnikach Plusa. Tak samo, mamy tu 100 GB w dzień do wykorzystania, a w nocy 200 GB w cenie 49,90 zł miesięcznie.

Co po wykorzystaniu tego pakietu dziennego i nocnego? Jest "lejek", odpowiedni zapis znalazłem w regulaminie:

Przekroczenie w danym Okresie Rozliczeniowym limitu transmisji danych (tj. limitu wysłanych i odebranych danych) dostępnego w danym Pakiecie Taryfowym określonym w niniejszym Cenniku powoduje, że prędkość wysyłania i pobierania danych zostanie zredukowana do 32KB/s w danym Okresie Rozliczeniowym do czasu jego zakończenia, z zastrzeżeniem zdania następującego. W każdej chwili istnieje możliwość przywrócenia pierwotnej prędkości transmisji danych po aktywowaniu dodatkowego pakietu transmisji danych za odpowiednią opłatą wskazaną w Cenniku. Premium Mobile zastrzega, że istnieje możliwość zwiększenia przepustowości łącza ze względu na rozwój technologii.

Z ofert dostępnych na rynku bez zobowiązania z opcją limitu ustawiona na 100 GB wymienić jeszcze można ofertę Lajt Mobile za 49,99 zł lub w opcji z tabletem za 79,99 zł. Lajt Mobile również działa na nadajnikach Plusa, ciekawa zależność. Niemniej mamy jednego rodzynka, jest nim Play, który za 49,00 zł w ofercie internetu mobilnego na kartę daje 100 GB na pełnej prędkości, a później znośny lejek 1 Mb/s w przypadku danych pobieranych, oraz 384 kb/s w przypadku danych wysyłanych.

Photo: anankkml/Depositphotos.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu