Telekomy

Porównanie oferty Plush ABO z Nju mobile

Grzegorz Ułan
Porównanie oferty Plush ABO z Nju mobile
26

Plus w ofercie swojej submarki Plush ABO wprowadził ostatnio drobną zmianę, która sprawia, że staje się ona porównywalna z Nju mobile z rachunkiem, które było niedoścignione do tej pory, i to nie tylko w wersji solo, ale i w duetach.

Chodzi o dodatkowy pakiet internetu 10 GB, przeznaczony tylko do korzystania z YouTube, a to, zwłaszcza dla młodszych klientów, główny pożeracz GB w miesiącu. I nie chodzi tu tylko o oglądanie filmików, ale i słuchanie muzyki wprost z YouTube, to już powszechne zjawisko, które obserwuje na przykład w komunikacji miejskiej.

Szczegóły oferty Plush ABO

Tak więc spójrzmy, co dostajemy w rezultacie w Plush ABO. Najpierw oferta solo - za 25,00 zł mamy tu nielimitowane rozmowy komórkowe i stacjonarne, nielimitowane SMS-y/MMS-y oraz 10 GB na start. Do tego dodatkowe wspomniane 10 GB na korzystanie z YouTube i brak zliczania transferu z takich aplikacji jak Facebook, Instagram, Messenger i WhatsApp. Umowa jest na czas nieokreślony, ale jeśli chodzi o internet mamy tu zachętę do lojalności, po 3 miesiącach zwiększa się nam pakiet do 12 GB, po pół roku do 14 GB, po roku do 16 GB, a po dwóch latach do 20 GB.

Szczegóły oferty Nju mobile: wszystko - nie więcej niż

W Nju mobile mamy podobną cenowo ofertę przy pakiecie Wszystko - nie więcej niż. Dostępny jest on za 29 zł, czyli 4 zł drożej miesięcznie, mamy tu również nielimitowane rozmowy i wiadomości do wszystkich oraz pakiet z limitem transferu danych na start 10 GB. Nju mobile również nagradza za lojalność, po pół roku zwiększając nam pakiet do 20 GB, po roku do 25 GB, a po dwóch latach 30 GB.

Porównanie Plush ABO i Nju z rachunkiem

Wrzućmy to jeszcze w tabelkę, widać wyraźnie, że mocno konkurencyjne są teraz względem siebie te oferty. Różnice? W Plush ABO zapłacimy 4 zł mniej miesięcznie niż w Nju mobile, dostaniemy za to 10 GB mniej w miesiącu po dwóch latach niż w Nju mobile, ale za to od samego początku w Plush ABO mamy dodatkowe 10 GB na transfer z YouTube, co miesiąc.

Szczegóły oferty Plush ABO w duecie

Jak to wygląda w duecie? Jeśli dobieramy sobie dodatkowy numer w Plush, możemy liczyć na rabat w wysokości 5 zł dla każdego z numerów. A więc za omawiany wyżej abonament w Plush zapłacimy 2 x 20 zł, czyli 40 zł miesięcznie za dwa numery.

Szczegóły oferty Nju mobile z rachunkiem i z numerem dodatkowym

W Nju mobile możemy dobrać numer dodatkowy za 9 zł miesięcznie i będzie on korzystał z oferty numeru głównego.

Porównanie oferty dla par w Plush i Nju mobile

Po wrzuceniu w tabelkę sprawa przedstawia się odwrotnie niż w porównaniu oferty indywidualnej. W Plush zapłacimy 2 zł miesięcznie więcej niż w Nju mobile z rachunkiem, ale i możemy korzystać z większej liczby danych w miesiącu, bo początkowy pakiet 10 GB na start w Plush rośnie osobno dla każdego z numerów, a w Nju mobile transfer danych jest wspólny dla numeru głównego i dodatkowego. No i w Plush dochodzi jeszcze 10 GB na YouTube, co miesiąc dla każdego numeru w parze.

Photo: TarasMalyarevich/Depositphotos.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu