Telekomy

Nowa oferta Fakt Mobile. Sprawdzamy oferty głosowe do 10 zł i 20 zł miesięcznie

Grzegorz Ułan
15

Rynek smartfonów w Polsce wskazuje według różnych badań, że obecnie korzysta z nich około 80% rodaków i to dla nich zwykle przygotowujemy nasze zestawienia ofert, skupiając się na jak największym transferze danych. Przy okazji nowej oferty Fakt Mobile wyjątkowo sprawdzimy te najtańsze dla osób, które nie przekonały się jeszcze do smartfonów.

Nowa oferta Fakt Mobile

Zacznijmy od bohatera wpisu i ich nowej oferty na kartę. Pojawiły się w niej trzy nowe plany.

Pierwszy, za 19,95 zł zawiera w sobie nielimitowane rozmowy komórkowe i stacjonarne, 100 SMS-ów oraz 1 GB transferu danych. Drugi pakiet kosztuje już tylko 9 zł i obejmuje 100 minut na rozmowy komórkowe i stacjonarne, 100 SMS-ów i 100 MB transferu danych.

Z kolei trzeci pakiet jest nieco bez sensu, bo kosztuje 19 zł, czyli taniej jedynie o 95 groszy od pierwszego planu, a zawiera tylko nielimitowane rozmowy komórkowe i stacjonarne.

Niemniej dwa pierwsze pakiety wpisują się idealnie w użytkowników zwykłych telefonów, sprawdźmy więc jak wyglądają na tle innych ofert na rynku. Skupimy się tu tylko na planach ważnych przez miesiąc z max 2 GB transferu danych.

Najtańsze oferty głosowe do 10 zł

W tym przedziale cenowym niewiele jest już ofert. Prócz wspomnianego nowego pakietu w Fakt Mobile za 9 zł, znalazłem jeszcze dwa inne.

W Virgin Mobile w ofercie na kartę za 9 zł możemy korzystać przez miesiąc z 1 GB transferu danych, 300 SMS-ów oraz 300 minut na rozmowy komórkowe i stacjonarne. Tak więc to lepsza oferta od Fakt Mobile, a obaj operatorzy korzystają z zasięgu sieci Play.

Jednak najtańszą ofertą w tym przedziale cenowym jest oferta bez zobowiązania w Otvarta (zasięg sieci Plus). Za 7,99 zł możemy korzystać z 60 minut na rozmowy komórkowe i stacjonarne i z 2 GB transferu danych. Wiadomości SMS/MMS płatne.

Najtańsze oferty głosowe do 10 zł Fakt Mobile na kartę Virgin Mobile na kartę Otvarta
Rozmowy komórkowe i stacjonarne 100 minut 300 minut 60 minut
Wiadomości SMS 100 SMS-ów 300 SMS-ów płatne
Wiadomości MMS płatne płatne płatne
Transfer danych 100 MB 1 GB 2 GB
Abonament 9,00zł 9,00zł 7,99zł

 

Najtańsze oferty głosowe do 20 zł

W Lajt Mobile (zasięg sieci Plus) za 15,99 zł w ofercie na kartę No Limit All S, dostępne są nielimitowane rozmowy komórkowe i stacjonarne, nielimitowane wiadomości SMS/MMS oraz 1 GB transferu danych, czyli prawie 4 zł taniej niż w Fakt Mobile obecnie, a z atrakcyjniejszą zawartością.

W ofercie bez zobowiązania w Virgin Mobile jest jeszcze tańszy pakiet za 15 zł, również zawiera 1 GB transferu danych, nielimitowane rozmowy komórkowe i stacjonarne, nielimitowane wiadomości SMS, ale płatne MMS-y. W przypadku, gdy w ogóle nie korzystamy z transferu danych na telefonie zapłacimy tu tylko 14 zł miesięcznie.

Ostatni z operatorów w tym segmencie to Red Bull Mobile na kartę, gdzie za 19 zł dostajemy pełen no limit na rozmowy i wiadomości oraz 1 GB transferu danych.

Najtańsze oferty głosowe do 20 zł Fakt Mobile na kartę Lajt Mobile na kartę Virgin Mobile Red Bull Mobile na kartę
Rozmowy komórkowe i stacjonarne nielimitowane nielimitowane nielimitowane nielimitowane
Wiadomości SMS 100 SMS-ów nielimitowane nielimitowane nielimitowane
Wiadomości MMS płatne nielimitowane płatne nielimitowane
Transfer danych 1 GB 1 GB 1 GB 1 GB
Abonament 19,95zł 15,99zł 15,00zł 19,00zł

 

Tak więc najlepszą ofertą do 10 zł będzie tu Virgin Mobile na kartę, z kolei w opcji do 20 zł najkorzystniej prezentuje się oferta Lajt Mobile na kartę.

Warto tu na koniec wspomnieć, że w tym przedziale cenowym mieszczą się też użytkownicy smartfonów. Za maksymalnie 20 zł mają swoje oferty Lajt Mobile, Otvarta, Lycamobile, Mobile Vikings, Virgin Mobile, a2mobile czy Klucz Mobile z transferem danych od 4 GB do 10 GB, a w przypadku Lycamobile nawet 35 GB. Przy czym ten ostatni operator ma w tym planie aktualnie promocję - przez pół roku za połowę ceny, a więc za 10 zł.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu