Poradniki

Jak wyłączyć pocztę głosową w telefonie?

Grzegorz Ułan
Jak wyłączyć pocztę głosową w telefonie?
2

Sens poczty głosowej w telefonie nieco zatarł się w ostatnich latach, części użytkowników telefonów nie jest ona do niczego potrzebna, cześć o niej zupełnie zapomniała lub nawet nie ma świadomości, że ma ją włączoną. W takich przypadkach warto wiedzieć jak wyłączyć pocztę głosową w telefonie.

Poczta głosowa przeniosła się z nami na telefon komórkowy z automatycznych sekretarek, znanych z telefonów stacjonarnych. Tam nagrywaliśmy swoje powitania, którymi witaliśmy dzwoniących podczas naszej nieobecności, to przyzwyczajenie naturalnie przeszło na podobne zachowania w przypadku poczty głosowej w telefonach komórkowych.

Pamiętam te czasy z początków telefonii komórkowej w Polsce, kiedy to niemal wszyscy prześcigali się w wymyślnych nagraniach na poczcie głosowej. Przyznaję, że sam nagrywałem takie powitania po wielokroć, jednak z czasem znudziło mi się to, podobnie jak większości z innych użytkowników smartfonów.

Aktualnie rzadko już spotykam się z przekierowaniami na pocztę głosową, zwykle słyszę jedynie komunikaty operatorów o zajętości i prośbie o połączenie w terminie późniejszym, ewentualnie przy normalnym sygnale połączenia po jakimś czasie włącza się sygnał dzwiękowy z prośbą o nagranie wiadomości, ale to również od operatora, który jednocześnie informuje nas jak usunąć pocztę głosową w telefonie.

Można więc przypuszczać, że nieco młodsi użytkownicy smartfonów nie mają nawet świadomości, że mają włączoną taką usługę i od lat pozostawiają ją bez opieki, nawet nie sprawdzając ewentualnych nagrań na poczcie głosowej. Warto więc ją zupełnie wyłączyć, by nie wprowadzać niepotrzebnie w irytację dzwoniących do nas.

Jak wyłączyć pocztę głosową w T-Mobile?

Jak wyłączyć w telefonie pocztę głosową w T-Mobile? Bardzo rozsądne rozwiązanie w tym zakresie zastosował T-Mobile. Pocztę głosową u tego operatora mają włączoną wszyscy, którzy mają aktywny abonament i w ofertach na kartę, jednak gdy nie korzystają z niej dłużej niż 3 miesiące - jest ona im automatycznie wyłączana, wcześniej T-Mobile informuje ich o tym fakcie 30 dni przed wyłączeniem tej usługi.

Ważna informacja jest taka, usługa - Domyślne przekierowania na pocztę głosową, możliwa jest do wyłączenia tylko dzwoniąc do BOA/BOU/ISO.

Pozostali klienci, jeśli chcą sami wyłączyć lub zawiesić pocztę głosową mogą skorzystać z kodu ekspresowego, wprowadzając na klawiaturze telefonu kombinację - #002# (odwieszenie z poprzednimi ustawieniami - *002#).

Możliwe to też jest oczywiście w aplikacji i na stronie Mój T-Mobile, funkcjonalność tą znajdziemy w zakładce z pakietami i usługami - inne usługi.

Sprawdź też: Jak wyłączyć Talkback

Jak wyłączyć pocztę głosową w Play?

W Play nie ma opcji automatycznego wyłączania poczty głosowej, możemy to samodzielnie zrobić w aplikacji i na stronie Play24 w zakładce z pakietami i usługami - usługi dodatkowe lub poprzez wprowadzenie kodu na klawiaturze telefonu *111*56*2#.

Jak wyłączyć pocztę głosową w Plusie?

Plus również umożliwia wyłączenie poczty głosowej w aplikacji mobilnej i na stronie po zalogowaniu się do swojego konta iPlus, odpowiednią opcję znajdziemy tam w zakładce z usługami.

Jeśli nie korzystamy z konta iPlus, pocztę głosową wyłączymy:

  • dla abonentów - wysyłając bezpłatnego SMS-a pod nr 2601 o treści DEAKT PS
  • dla klientów oferty na kartę - kodem na klawiaturze telefonu *122*00#

Jak wyłączyć pocztę głosową w Orange?

W Orange mamy podobną ścieżkę do wyłączenia poczty głosowej jak u pozostałych operatorów. W pierwszej kolejności i najszybciej wyłączymy ją w zakładce do zarządzania usługami i pakietami w aplikacji i w internecie na stronie Mój Orange lub poprzez wysłanie SMS-a o treści REZ pod numer 501.

Stock Image from Depositphotos.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

poradniki