Telekomy

Nowa oferta abonamentowa w Plusie z dużym transferem danych przeznaczona dla 5G

Grzegorz Ułan
Nowa oferta abonamentowa w Plusie z dużym transferem danych przeznaczona dla 5G
37

Plus poinformował dziś o udostępnieniu zupełnie nowej oferty abonamentowej dla klientów indywidualnych i biznesowych, zarówno w planach głosowych, jak i dostępem do internetu mobilnego, przygotowaną specjalnie pod dostęp do 5G.

Nowy abonament głosowy dla klientów indywidualnych w Plus

Zacznijmy od taryf głosowych, w nowej ofercie Plusa będzie można wybrać spośród 3 planów. Każdy z nich zawiera nielimitowane rozmowy stacjonarne i komórkowe, nielimitowane wiadomości SMS/MMS oraz duże paczki danych.

I tak, w planie za 60 zł miesięcznie dostępna będzie paczka 25 GB danych, za 90 zł 100 GB, a za 120 zł aż 150 GB danych do wykorzystania w miesiącu. W każdym z planów, po wykorzystaniu limitu transferu, prędkość internetu zostanie obniżona do 1 Mb/s.

W opcji przeniesienia numeru do Plusa od innego operatora, klienci dostaną 4 miesiące bez płacenia za powyższe abonamenty.

Sprawdź też: Porównanie abonamentów w Orange, Play, Plus i T-Mobile po zmianie oferty w Plusie.

Nowy abonament internetowy dla klientów indywidualnych w Plus

W przypadku ofert internetowych do wyboru będziemy mieli dwa plany. Pierwszy z limitem 500 GB do wykorzystania w miesiącu za 100 zł, a drugi z 1 TB za 200 zł miesięcznie. Tutaj również po osiągnięciu limitu będziemy mogli korzystać nadal z dostępu do sieci, ale z ograniczeniem prędkości do 1 Mb/s.

Jeśli zdecydujemy się na zmianę oferty od innego operatora, zyskamy możliwość skorzystania z niej w Plusie przez 3 miesiące za darmo.

Nowy abonament głosowy dla klientów biznesowych w Plus

Klienci biznesowi również będą mieli do wyboru trzy plany głosowe w nowej ofercie Plusa w tej samej cenie (+VAT) z tym, że z większymi limitami transferu danych.

W planie za 60 zł +VAT dostępny będzie limit 35 GB transferu danych, za 90 zł +VAT - 120 GB, a za 120 zł (+VAT) - 180 GB.

Nowy abonament internetowy dla klientów biznesowych w Plus

Analogicznie w ofercie internetowej mamy także dwa plany za 100 i 200 zł z większym transferem danych, odpowiednio 600 GB i 1,2 TB.

Zasięg sieci 5G Plusa

Nad nową ofertą Plus powinni zastanowić się klienci, którzy mają już dostęp do zasięgu sieci 5G Plusa. Aktualnie (dane z początku stycznia) w zasięgu sieci nowej generacji znajduje się przeszło 7 milionów Polaków w każdym z 16 województw, a łączna liczba stacji bazowych 5G Plusa wynosi już ponad 1000.

Jacek Felczykowski, Członek Zarządu Cyfrowego Polsatu i Polkomtelu, operatora sieci Plus:

Łącznie ponad 1000 stacji bazowych z 5G to taki nasz mały noworoczny prezent dla mieszkańców Polski. W minionym roku sieć 5G była technologiczną nowością. W 2021 wraz z dynamicznym rozwojem 5G w Plusie ta nowoczesna technologia stanie się powszechnie dostępnym standardem. Już teraz ponad 7 milionów osób w Polsce jest w zasięgu 5G Plusa i ma możliwość korzystania z najnowocześniejszego i najszybszego Internetu mobilnego.

Aktualna lista miejscowości z dostępem do 5G Plusa

 • województwo dolnośląskie: Wrocław, Wałbrzych, Jelenia Góra, Legnica, Boguszów Gorce, Kobierzyce, Bielany Wrocławskie
 • województwo kujawsko-pomorskie: Bydgoszcz, Toruń, Włocławek, Białe Błota
 • województwo lubelskie: Biała Podlaska, Lublin, Zamość, Dominów,
 • województwo lubuskie: Zielona Góra, Gorzów Wielkopolski
 • województwo łódzkie: Łódź, Piotrków Trybunalski, Skierniewice, Konstantynów Łódzki, Sieradz
 • województwo małopolskie: Kraków, Tarnów, Nowy Sącz, Szczyglice
 • województwo mazowieckie: Warszawa, Radom, Pruszków, Legionowo, Piaseczno, Otwock, Wołomin, Ząbki, Grodzisk Mazowiecki, Marki, Piastów, Kobyłka, Józefów, Sulejówek, Zielonka, Konstancin-Jeziorna, Łomianki, Milanówek, Brwinów, Ożarów Mazowiecki, Karczew, Halinów, Wieliszew, Jabłonna, Zalesie Górne, Kanie, Rembelszczyzna, Komornica, Janki, Izabelin, Sękocin, Wolica, Kazuń, Urzut, Rzakta, Dawidy Bankowe, Siedlce, Ostrołęka, Ciechanów, Białobrzegi, Chrzanów Duży, Czosnów, Janówek Pierwszy, Józefów k/Otwocka, Kolonia Lesznowola, Laski, Michałowice k/Raszyna, Mysiadło, Nadarzyn, Nowe Iganie, Otrębusy, Płock, Radzymin, Raszyn, Rajszew, Podkowa Leśna
 • województwo opolskie: Opole
 • województwo podkarpackie: Rzeszów, Tarnobrzeg, Krosno
 • województwo podlaskie: Białystok, Łomża, Suwałki
 • województwo pomorskie: Gdańsk, Gdynia, Sopot, Słupsk, Kowale
 • województwo śląskie: Katowice, Dąbrowa Górnicza, Częstochowa, Gliwice, Bielsko-Biała, Sosnowiec, Tychy, Zabrze, Ruda Śląska, Bytom, Piekary Śląskie, Chorzów, Siemianowice Śląskie, Świętochłowice, Mysłowice, Lędziny, Mikołów, Będzin, Wola Kiedrzyńska
 • województwo świętokrzyskie: Kielce
 • województwo warmińsko-mazurskie: Olsztyn, Elbląg
 • województwo wielkopolskie: Poznań, Kalisz, Piła, Konin, Konin Stare Miasto, Baranowo, Brzeźno
 • województwo zachodniopomorskie: Szczecin, Koszalin, Przecław, Jamno.

Aktualny zasięg 5G w Plusie można sprawdzić na mapie.

Urządzenia z dostępem do 5G Plusa

Mamy spory zasięg, a co z urządzeniami? Plus obecnie ma w sprzedaży prawie 20 smartfonów i routerów obsługujących 5G. Warto tu wspomnieć o pierwszym, chyba najtańszym smartfonie 5G - Realme 7 5G, który można nabyć w cenie poniżej 1000 zł.

Jakie plany na 2021 rok? Plus zdradza, że w rozpoczętym właśnie roku chce udostępnić swoje 5G (2600 MHz TDD) na ponad 1700 stacjach, we wszystkich obecnych oraz byłych miastach wojewódzkich i innych mniejszych miejscowościach, co przełoży się na zasięg obejmujący ponad 11 mln mieszkańców Polski.

Źródło: Plus.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu