Felietony

Odpowiedź Allegro na wczorajszy wpis byłego pracownika na Wykop.pl

Grzegorz Marczak
Odpowiedź Allegro na wczorajszy wpis byłego pracownika na Wykop.pl
65

Wczoraj opublikowaliśmy post o wpisie na Wykopie jednego z byłych pracowników Allegro, traktujący o szczegółach pracy w tej firmie. Publikacja ta wywołała sporo kontrowersji. Poprosiliśmy więc rzecznika Allegro o komentarz w tej sprawie. Poniżej zamieszczamy pełną jego treść. Odpowiedź otrzym...

Wczoraj opublikowaliśmy post o wpisie na Wykopie jednego z byłych pracowników Allegro, traktujący o szczegółach pracy w tej firmie. Publikacja ta wywołała sporo kontrowersji. Poprosiliśmy więc rzecznika Allegro o komentarz w tej sprawie. Poniżej zamieszczamy pełną jego treść.

Odpowiedź otrzymaliśmy od Pani Joanny Wagner z Działu Komunikacji:

Stanowczo dementujemy sugestie, które pojawiły się na jednym z wątków w serwisie Wykop.pl.
Serwis Allegro dba o bezpieczeństwo danych swoich użytkowników w pełnym wymiarze, są to zabezpieczenia o najwyższym poziomie standardów. Hasła użytkowników platformy transakcyjnej Allegro są przechowywane w postaci niejawnej, realizowanej przy użyciu nieodwracalnych mechanizmów kryptograficznych spełniających najbardziej rygorystyczne wymogi bezpieczeństwa obowiązujące na świecie. Poziom bezpieczeństwa w Grupie stoi na bardzo wysokim poziomie i jest nieustannie podwyższany. Miedzy innymi serwis Platnosci.pl uzyskał certyfikację:
Payment Card Industry Data Security Standard (PCI DSS) - światowego standard ustalonego przez organizacje finansowe w celu ochrony danych osobowych posiadaczy kart oraz informacji związanych z ochroną danych osobowych.

Nie jest prawdą opinia, że pracownicy Allegro mają możliwość swobodnego odczytywania i porównywania haseł użytkowników. Hasła dostępu do kont użytkowników były i są zaszyfrowanie, a zatem niewidoczne zarówno dla pracowników i administratorów serwisu, jak i użytkowników. Informacje przekazywane przez osobę anonimową i krążące po Internecie są zatem bezpodstawne, nie mają potwierdzenie w stanie faktycznym i godzą w dobre imię serwisu. Podkreślamy, hasła dostępu do kont użytkowników są zaszyfrowane i zabezpieczone.

Dementujemy również insynuacje, że w toczącej się w serwisie Wykop.pl dyskusji Allegro usuwało komentarze czy pytania uczestników wątku. Grupa Allegro nie ingerowała w żaden sposób w dyskusję, która toczyła się w serwisie Wykop.pl i jest od takich praktyk daleka. Proszę zwrócić uwagę, iż komentarze do dyskusji o takiej treści wpisywały osoby uczestniczące w dyskusji i ma to raczej formę żartu. Nie jest to dopisek administratora serwisu Wykop.pl. Nie ma mowy o tym, aby Grupa Allegro w jakikolwiek sposób cenzurowała dyskusje na swój temat pojawiające się w Internecie.

Nie wiemy, kim jest osoba wypowiadająca się, jeśli faktycznie jest to pracownik, GA, jak każdy pracodawca możemy rozważyć konsekwencje wobec osoby, która ujawnia wewnętrzne informacje przedsiębiorstwa.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu