Mobile

Odpisuj na komputerze na wiadomości z WhatsApp, Messengera, Hangouts i innych

Konrad Kozłowski
Odpisuj na komputerze na wiadomości z WhatsApp, Messengera, Hangouts i innych
23

Pamiętacie jeszcze Krome? Bardzo fajny, polski projekt, pozwalający przekazywać powiadomienia ze smartfona z Androidem do przeglądarki Chrome na komputerze. Umożliwiał on także na odpisywanie na wiadomości SMS. Niestety, z nieznanych nam przyczyn, Krome nie jest już dostępny, ale nic straconego. Pus...

Pamiętacie jeszcze Krome? Bardzo fajny, polski projekt, pozwalający przekazywać powiadomienia ze smartfona z Androidem do przeglądarki Chrome na komputerze. Umożliwiał on także na odpisywanie na wiadomości SMS. Niestety, z nieznanych nam przyczyn, Krome nie jest już dostępny, ale nic straconego. Pushbullet, wspierający powiadomienia i odpowiedzi na SMS-y, wprowadził właśnie opcję odpowiadania na wiadomości ze smartfona z Androidem z takich komunikatorów jak Facebook Messenger, WhatsApp, Hangouty, Telegram i Line.

Na początek przedstawmy może najpierw samą usługę. Jej celem jest ułatwienie pracy na wielu urządzeniach, poprzez wygodne przekazywanie powiadomień, linków, notatek i plików między smartfonami, tabletami i komputerami. Ale nie tylko, ponieważ Pushbullet umożliwia również na ich wymianę pomiędzy użytkownikami. Aplikację Pushbullet zainstalujemy na Androidzie, iOS i Windows Phone (polecam nieoficjalną o nazwie Pushile), natomiast dla Ubuntu i BlacBerry także przygotowano nieoficjalne klienty. Jeśli chodzi aplikacje desktopowe, to wspierane są przeglądarki Chrome, Firefox, Opera, Safari oraz same systemy Windows (wersja beta) i OS X. Pushbullet jest więc rozwiązaniem kompleksowym, dostępnym także, a może przede wszystkim dla tych, którzy nie zdecydowali się wejście w jeden ekosystem danej firmy i korzystają z wielu rozwiązań jednocześnie.

Wczorajsza aktualizacja Pushbullet była bardzo wyczekiwana przez użytkowników. Prośby o dodanie możliwości odpowiadania na komputerze na powiadomienia ze smartfona przewijały się w przesyłanym feedbacku wielokrotnie i nareszcie nadszedł czas na spełnienie ich marzeń. Konfiguracja usługi jest bardzo prosta. Jeśli do tej pory nie korzystaliście z Pushbullet, podobnie jak ja, to nie macie się czego obawiać. Wystarczy wyposażyć Waszą przeglądarkę w dedykowany jej dodatek oraz tablet lub smartfon w aplikację mobilną. Wtedy, wybieramy jeden z dwóch dostępnych sposób na zalogowanie (Google/Facebook) i gotowe. Przypominam, że jak na razie Pushbullet wspiera tę funkcję jedynie na smartfonach z Androidem (wersja 4.4 i nowsze).

By móc wykorzystać wczorajszą nowość, musimy zezwolić aplikacji na dostęp do powiadomień. Jeśli interesuje Was funkcja odpowiadania na wiadomości z Hangoutów lub Telegrama, musicie także zainstalować aplikację Android Wear. Nawet jeśli nie posiadacie zegarka (nie musicie też jej nawet uruchamiać). Pozostałe komunikatory działają od razu. Otrzymane powiadomienie na smartfonie jest od razu przekazywane na Wasz komputer. Po wybraniu opcji “Odpowiedz” wyświetlone zostanie niewielkie okienko, gdzie wpisujecie swoją wiadomość i zatwierdzacie ją wciskając klawisz “enter”.

Wpierw może wydać się to nieco naciągane, ale ciągłe sięganie po telefon, by móc odpisać na wiadomość lub choćby przeczytanie jej treści potrafi skutecznie rozkojarzyć nas podczas pracy. Pushbullet rozwiązuje tak naprawdę wiele problemów jednocześnie. Co prawda, WhatsApp doczekał się webaplikacji, ale wspierany jest tylko Chrome i użytkownicy nadal się do niej nie przekonali. Hangouty nie oferują tradycyjnej aplikacji desktopowej, także tylko tę działającą dzięki przeglądarce Chrome. Nie zawsze chcemy mieć otwartą zakładkę Facebooka, a po zamknięciu projektu desktopowego Messengera, możliwości wygodnej rozmowy solidnie się skurczyły. Niestety, dzięki Pushbullet nie zainicjujemy rozmowy w żadnym z komunikatorów, ale możliwość szybkiej i komfortowej reakcji na nową wiadomość i tak jest sporą zmianą. Ja wiem jedno, z Pushbullet szybko nie zrezygnuję.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu