Felietony

Oddasz pieniądze albo 3 negatywy czyli nowy sposób na wpakowanie nam złośliwego oprogramowania?

Grzegorz Marczak
Oddasz pieniądze albo 3 negatywy czyli nowy sposób na wpakowanie nam złośliwego oprogramowania?
9

Firmie która dużo sprzedaje na Allegro może się zdarzyć, że jakieś zamówienie gdzieś ucieknie i towar nie zostanie wysłany. Na takim pomyśle bazują cwaniaki, którzy rozsyłają maile do sprzedawców na Allegro - wyglądają one mniej więcej tak. Na początku grudnia kontaktowałam się z Państwem w spraw...

Firmie która dużo sprzedaje na Allegro może się zdarzyć, że jakieś zamówienie gdzieś ucieknie i towar nie zostanie wysłany. Na takim pomyśle bazują cwaniaki, którzy rozsyłają maile do sprzedawców na Allegro - wyglądają one mniej więcej tak.

Na początku grudnia kontaktowałam się z Państwem w sprawie zakupu na waszej aukcji allegro. Ponieważ nie mam zarejestrowanego konta allegro kupiłam towar po za aukcją. Pieniądze zostały wpłacone na Państwa konto bankowe ale do dziś paczki nie otrzymałam. Minął już miesiąc jak przesyłki nie otrzymałam. Myślałam, że skoro macie tak dużo pozytywnych komentarzy to mogę czuć się bezpieczna dokonując zakupu u was. Wielokrotnie pisałam już do Państwa ale nie ma od was żadnego odzewu i jestem z tego powodu bardzo oburzona. Jeśli w tym tygodniu nie otrzymam paczki lub zwrotu wpłaconych pieniędzy zawiadamiam organy ścigania i postaram się o to abyście dostali 3 negatywne komentarze od 3 różnych loginów co spowoduje systemowe zablokowanie waszego konta allegro i jednoczesne automatyczne usunięcie waszych aukcji przez ich system aż do wyjaśnienia tej sprawy.

Załącznik
W załączniku przesyłam skan wpłaty.

Jeden z sprzedawców na Allegro napisał do mnie w tej sprawie. Sprawdził i osoba podpisana pod tym mailem nie figuruje w bazie jego klientów i nie robiła w jego firmie żadnych zakupów. Co jednak bardziej ciekawe po wejściu na stronę z załącznika przy próbie pobrania pliku antywirus kaspersky informuje o wirusie.

Wygląda więc na to, że mamy tutaj próbę zainfekowania komputera złośliwym oprogramowaniem. A ponieważ na forum Allegro pojawił się już podobny wątek, w którym jest informacja, że takie maile są wysyłane z jednego z shakowanych kont dlatego zalecam ostrożność. Może bowiem okazać się, że to złośliwe oprogramowanie zrobi dokładnie to samo z naszym kontem na Allegro czyli wyśle z niego informacje o podobnej treści do kolejnych sprzedawców.

Swoją drogą na forum Allegro znalazł się też inny przykład jak cwaniaki próbują wyłudzić kasę od sprzedawców.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu