Felietony

[Aktualizacja] Facebook wprowadza darmowe rozmowy mobilne

Grzegorz Ułan
[Aktualizacja] Facebook wprowadza darmowe rozmowy mobilne
17

Można powiedzieć, że to jest z pewnością najbardziej oczywista i oczekiwana opcja w aplikacji mobilnej, sygnowanej przez Facebooka. Jednak to pewnego rodzaju zaskoczenie. Po mało udanej próbie skopiowania Snapchat własną aplikacją Poke, wydawało się, że Facebook nadal będzie podążał, sprawdzoną już...

Można powiedzieć, że to jest z pewnością najbardziej oczywista i oczekiwana opcja w aplikacji mobilnej, sygnowanej przez Facebooka. Jednak to pewnego rodzaju zaskoczenie. Po mało udanej próbie skopiowania Snapchat własną aplikacją Poke, wydawało się, że Facebook nadal będzie podążał, sprawdzoną już wcześniej, opcją przejmowania po prostu udanych projektów, takich jak Instagram.

Mówiło się jeszcze nawet niedawno o przejęciu WhatsApp w celu udoskonalenia swojego Messengera. Dziś jednak Facebook zaskoczył ponownie wprowadzając do testów swoją własną usługę darmowego dzwonienia ze swojego komunikatora dla urządzeń mobilnych.

Co osobiście dla mnie najciekawsze w tym całym pomyśle, że usługa ta dostępna jest na samym początku tylko dla użytkowników tego komunikatora w Kanadzie, ojczyźnie BlackBerry, których to posiadacze już od listopada mogą korzystać z tego typu usługi wbudowanej w BB Messenger i to świetnie działającej.

Oczywiście to inna skala dotarcia. Z chwilą udostępnienia jej wszystkim użytkownikom, nie tylko korzystającym z urządzeń z iOS, ale i z Androidem i to na całym świecie, możemy mówić już o największej platformie do darmowych rozmów mobilnych przez WiFi.

Aktualizacja

Pojawiła się właśnie aktualizacja FB dla mojego Androida, okazuje się, że to (jak na razie) nic innego jak krótkie wiadomości głosowe wysyłane do naszych znajomych po wybraniu opcji z menu w oknie rozmowy.

Wystarczy uruchomić przycisk nagrywania, a po skończeniu notatka głosowa zostanie przesłana do naszego odbiorcy, co ciekawe, również możliwa do odtworzenia na czacie FB w przeglądarce. Jednak rozmowy głosowe to za dużo powiedziane słowo, co do tak ubogiej formy komunikacji głosowej.

Oczywiście powyższa aktualizacja FBM na całym świecie nie wyklucza wcześniejszej informacji o testach VoIP w Kanadzie. Pozostaje nam tylko czekać, aż pełna funkcjonalność rozmów mobilnych zostanie udostępniona wszystkim użytkownikom.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Facebook Messenger