Google

Od teraz łatwiej i wygodniej będziesz zarządzać kontem Google

Konrad Kozłowski
Od teraz łatwiej i wygodniej będziesz zarządzać kontem Google
4

Google to już dawno coś więcej, niż tylko wyszukiwarka. Mnogość usług oferowanych przez firmę z Mountain View sprawia, że nasze konta zawierają całe mnóstwo prywatnych i wrażliwych informacji. W pewnym momencie może stać się trudne zapanowanie nad nimi wszystkimi, dlatego Google postanowiło nam to ułatwić.

Jak na razie wprowadzone zmiany dotyczą tylko użytkowników Androida, ale dosięgną także i posiadaczy iPhone'a oraz wersji przeglądarkowej - na to trzeba będzie jeszcze zaczekać, gdyż jako termin podawana jest późniejsza część tego roku.

Schludny i łatwy w obsłudze - nowy interfejs ustawień konta Google

Nowy wygląd ustawień konta Google pozwala szybciej dotrzeć do takich kategorii jak nasze prywatne dane, powiązane z kontem urządzenia, metody płatności, lista transakcji, subskrypcje i kontakty. Pomijając samą reorganizację, najważniejszą z dodanych funkcji wydaje się jednak być wyszukiwarka, która pozwala bardzo szybko dotrzeć do poszukiwanych przez nas ustawień. Świetnie zadziałało to w przypadku programów z rodziny pakietu Office, jak Word czy PowerPoint (dostaję znacznie mniej pytań od znajomych i członków rodziny), więc tym bardziej w tym przypadku zarządzanie konto powinno stać się znacznie, znacznie łatwiejsze dla wielu osób.

Bardzo istotna jest jednak również sekcja poświęcona prywatności i informacjom związanymi z bezpieczeństwem. Oprócz typowych przełączników, znajdziemy tu także wyjaśnienia dotyczące tego, jakie dane zapisuje i przekazuje Google pomiędzy swoimi serwisami. W tym miejscu będziemy też otrzymywać powiadomienia o możliwości poprawienia bezpieczeństwa naszych danych.

Jak na razie tylko Android - iOS i strona www jeszcze w tym roku

 Taki krok jest zdecydowanie godny pochwały - dla wielu użytkowników obsługa tak rozbudowanego konta może w pewnym momencie stać się uciążliwa i niezrozumiała. W sieci pozostawiamy coraz więcej informacji na swój temat i ważne jest, by jak najlepiej rozumieć mechanizmy działania usług, z których korzystamy. Google ciężko pracuje nad tym, by oddać w nasze ręce jak najprostsze narzędzia do zarządzania kontem, dlatego miejmy nadzieję, że jak najszybciej trafi ono także do wszystkich użytkowników, nie tylko tych korzystających z Androida.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu