Google

Co tam ciężarówka Coca-Coli. Google ma autobus i właśnie jeździ po Polsce

Jakub Szczęsny
Co tam ciężarówka Coca-Coli. Google ma autobus i właśnie jeździ po Polsce
21

Jak byłem trochę mniejszy, to zawsze marzyłem o tym, żeby przy okazji zbliżających się co roku świąt Bożego Narodzenia ciężarówka Coca-Coli przyjechała do Tarnobrzega lub Sandomierza. Nie doczekałem się i właściwie... już nie czekam. Warto jednak zwrócić uwagę na spory autobus Google, który właśnie jeździ po Polsce. Jutro przyjedzie do Krakowa, a cudów w nim... jest co nie miara.

Google Developers Community Roadshow zakłada pojawienie się w 14 miastach w 10 krajach. Trzeba przyznać, że gigant z Mountain View bardzo mocno tym razem docenił Polskę - 11 czerwca autobus zatrzymał się w Gdańsku, wczoraj przyjechał do Poznania, a już jutro będzie w Krakowie. Między godzinami: 12:00 a 16:00 będzie można sprawdzić jakie cuda przygotowano dla zainteresowanych - jeżeli chcecie uczestniczyć w tym wydarzeniu jutro w Krakowie - wystarczy, że zapiszecie się tutaj.

Co możesz zobaczyć w autobusie Google Developers Community Roadshow 2018?

Już jutro o godzinie 12:00 rozpocznie się otwarcie Roadshowu w Krakowie. Autobus zatrzyma się przy "Olimpie" na Miasteczku Studenckim Akademii Górniczo-Hutniczej. Na uczestników czekają darmowe warsztaty, konkursy z nagrodami oraz panele informacyjne, z których pasjonaci programowania, nowych technologii mogą wynieść naprawdę sporo ciekawostek. Według mnie najważniejszym punktem roadshowu jest panel Actions on Google, który dotyczy budowania własnych aplikacji w ramach Asystenta Google - prowadzony przez mojego dobrego kumpla, Łukasza Byjosia z GDG Rzeszów.

Dopełnieniem tego punktu imprezy jest darmowy workshop, również prowadzony przez Łukasza: "Assistant Workshop: Asystent Google: stwórz swoją akcję" w "Olimpie" na Miasteczku Studenckim AGH. Interesuje Was ten warsztat? Zapiszcie się tutaj.

Google jeździ po wschodniej i centralnej Europie i opowiada o Asystencie. O co chodzi?

Jestem absolutnie pewien, że to nie jest przypadek, że gigant w trakcie tegorocznego roadshowu po pierwsze jeździ po Polsce i po drugie - opowiada u nas o Asystencie Google. Nie jest tajemnicą fakt, że gigant przymierza się do startu tej usługi w Polsce i jak wynika z mojej wiedzy - nie będziemy musieli na to długo czekać. Jeżeli kiedykolwiek marzyliście o tym, żeby porozmawiać z Asystentem po Polsku, to szykujcie się na otwieranie szampana i już teraz myślcie o głośnikach Home. U mnie w domu są już dwa takie urządzenia.

Ale w trakcie tego wydarzenia firma nie ogranicza się do przekazywania przydatnych informacji. To również dobry sposób na integrowanie społeczności skupionych wokół usług Google. Program Google Developers oraz Women Techmakers to autorskie projekty giganta mające na celu skupianie wokół siebie specjalistów z branży IT oraz edukowanie środowisk w zakresie nowych rozwiązań. Z moich obserwacji - muszę przyznać, że to Mountain View wychodzi naprawdę dobrze i mało tego - każda taka impreza jest naprawdę "dobra", także w zakresie szeroko rozumianej integracji. ;)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu